بررسی وضع کرونا در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:31 - سه‌شنبه 06 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۱۸۳۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹
معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه رفتار ویروس کرونا مشخص نیست و نمی توان تاریخی برای کنترل یا پایان آن در نظر گرفت، گفت: بازگشایی مراکز اداری و اقتصادی باید به تدریج باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "ایرج حریرچی" در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه هیچ تضمینی برای ادامه منحنی کاهشی ابتلا به کرونا وجود ندارد گفت: در ۱۰ روز اخیر در اکثر استان ها شیوع بیماری کووید ۱۹روند  نزولی است.
معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی: نه ما و نه هیچ کشور دیگری نمی‌تواند اعلام کند که بیماری و شیوع کرونا را کنترل کرده است.
او گفت: برخی می‌گویند اگر یکی دو هفته همه جا را تعطیل کنیم، تکلیف مشخص می‌شود و ویروس کنار گذاشته می‌شود که این اظهارات صحیح نیست. ما رفتار این ویروس را نمی شناسیم و اطلاع ما از کرونا حدود چهارماه است. ما هنوز به مرحله کنترل هم نرسیده ایم. برخورد ما با این ویروس باید تهاجمی باشد.
حریری چی از دو هدف کاهش ابتلا و کاهش ضرر‌های اقتصادی به کشور گفت و افزود: هنر مدیریت کشور بر این است که این دو هدف متفاوت را همسو کند. مردم نباید جو زده شوند و همچنان باید شعار "در خانه بمانیم" را در نظر داشته باشند. اگر تردد‌ها کنترل نشود ممکن است دوباره به حالت گذشته برگردیم.

حریرچی گفت: هدف ما در مقابله با کرونا باید جهانی، رویکرد بصورت ملی و عملکرد باید استانی باشد.
دکتر حریرچی با تفکیک بیماران کرونایی که تست آزمایشگاهی آنان مثبت بوده و کسانیکه مشکوک به کرونا هستند، گفت: کشور ما به عکس برخی از کشور‌ها آمار رسمی اعلام می‌کنیم.

او با بیان اینکه درمان همه بیماران کرونایی رایگان است، گفت: جنانچه تخلفی صورت بگیرد هموطنان با سامانه ۱۹۰ تماس گرفته و اطلاع دهند. علاوه بر این درمان مهاجران تبعه کشور افغانستان نیز رایگان است.

وی گفت: با وجودی که اعلام شده مصرف لیموترش تاثیری در درمان ندارد بازهم قیمت آن افزایش یافته است.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: در برخی از کشور‌ها جریمه‌های ۸۰ دلاری تا ۸۰۰ دلاری برای ناقلان ویروس کرونا در نظر گرفته اند.
او گفت: تعدادی اندک از مبتلایان به ویروس کرونا جان همه هموطنان را به خطر می‌اندازند.
حریرچی از غربالگری ۹۲ درصدی هموطنان گفت و افزود: در مرحله دوم غربالگری دوباره با تک تک افراد تماس گرفته می‌شود وو وضعیت جسمانی آنان پرسیده می‌شود. این غربالگری ادامه دارد.
وی گفت: مادامی که فاصله ۱.۸ دهم متری را مراعات کنیم نیازی به استفاده از ماسک وجود ندارد.
"احمد حسین‌زادگان" استاندار مازندران با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۵۰۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند از مردم خواست در این شرایط خاص همچنان وضعیت را غیرعادی بدانید و به مازندران مسافرت نکنید.

استاندار فارس در ارتباط تلفنی ضمن تشکر از همکاری هموطنان در کنترل سفر به استان فارس گفت: از روز‌های نخست با مشورت کادر متخصص پزشکی بیمارستانی برای مراجعه بیماران کرونایی معرفی شد.
"رحیمی" با اعلام بسته بودنِ مراکز تفریحی و ساحتی گفت: هموطنان در این شرایط خاص به استان فارس مسافرت نکنند.
برچسب ها: کرونا ، حریرچی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۴°