اجرای اصلاحیه رتبه بندی فرهنگیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:58 - شنبه 10 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۱۸۴۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اصلاحیه نظام رتبه بندی فرهنگیان از اول فروردین ۹۹ لازم الاجراست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای نوبخت افزود: نظام رتبه‌بندی فرهنگیان در چارچوب قانون، اصلاح شد و آموزش و پرورش تا هفته گرامیداشت مقام معلم آن را اجرا می‌کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اجرای همزمان نظام رتبه بندی و افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در اسفند، اشکالاتی را برای فرهنگیان به وجود آورد که این اشکالات اصلاح شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان سومین جلسه با نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان گفت: بر اساس ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه، اجرای نظام رتبه بندی برای فرهنگیان پیش بینی شد که این نظام در سال ۹۸ اجرایی شد و از مهر سال قبل فرهنگیان در قالب رتبه‌های پنج‌گانه از مزایای مربوطه بهره‌مند شدند.
محمد باقر نوبخت در خصوص تعیین تکلیف نظام رتبه بندی با تشریح مسیر طی شده در این جهت گفت: بر اساس مصوبه دولت جهت نظارت بر اجرای نظام رتبه بندی فرهنگیان کمیته سه جانبه با ترکیب وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی تشکیل شد، و در قانون بودجه سال ۹۹ نیز موارد لازم پیش بینی شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه اجرای همزمان نظام رتبه بندی و افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در اسفند ماه اشکالاتی را به وجود آورده که خرسندی فرهنگیان را به همراه نداشت، افزود: برای اجرای وظایف قانونی سازمان برنامه و بودجه از وزارت آموزش و پرورش، نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان و سازمان اداری و استخدامی دعوت کرد اشکالات مربوطه بررسی شود تا اگر قرار است اصلاحی انجام شود در چارچوب قانون باشد.
نوبخت با ابراز تشکر از نمایندگان فهیم تشکل‌های فرهنگیان به دلیل رایزنی و کمک فکری در این ۳ جلسه، گفت: با نکاتی که نمایندگان فرهنگیان گفتند، شرایطی را فراهم خواهیم کرد که قانون از اول فروردین ۹۹ با ترمیم و اصلاح در قالب نظام رتبه‌بندی انجام شود البته آنچه آموزش و پرورش انجام داد اجرای قانون بود، اما انتقاداتی که از سوی فرهنگیان مطرح شد قابل پذیرش بود به همین دلیل اصلاحیه صورت گرفت.
رییس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: نظام رتبه‌بندی فرهنگیان با مرمت و اصلاحی که در چارچوب قانون صورت گرفت از اول فروردین ۹۹ لازم الاجرا است و تمام معلمان در ۵ رتبه پایه، مقدماتی، ارشد، خبره و عالی از آن بهره می‌برند.
نوبخت با تاکید بر اینکه آنچه برای فرهنگیان انجام می‌شود مطابق قانون است، گفت: باید گلایه کنم از افرادی که از هیچ قشر خاصی نیستند و به بهانه‌های مختلف ظاهراً در جهت پشتیبانی و حمایت از فرهنگیان تلاش می‌کنند، اما در واقع به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند و مطالبی را مطرح می‌کنند که وجه قانونی ندارد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مبنای اصلی ما قانون است، گفت: اگر فردی تصور می‌کند قانون اجرا نمی‌شود به ما مراجعه کند تا نظرات آن‌ها را بشنویم و به جای تشویش اذهان عمومی و انجام تحرکاتی در فضای مجازی که در راستای قانون هم نیست، نظرات خود را با سازمان برنامه و بودجه مطرح کنند و اگر احساس کردند اقدامات انجام شده در چارچوب قانون نیست برای استیفای حقوق خود می‌توانند به دیگر مراجع قانونی مراجعه کنند.
نوبخت در پایان خاطرنشان کرد: تصمیماتی در راستای اجرای قانون برای ترمیم رتبه بندی فرهنگیان اتخاذ شد و وزارت آموزش و پروش نیز ان‌شاءالله تا هفته گرامیداشت مقام معلم آن را اجرایی می‌کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°