سردار اشتری: اقتدار ناجا در نظم آن است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:02 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۱۸۵۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵
فرمانده نیروی انتظامی گفت: آیین نامه انضباطی رساله عملی است و به هیچ عنوان بی نظمی را نمی‌پذیریم چرا که اقتدار ما در نظم ما است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار "حسین اشتری " در اختتامیه بیست و چهارمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، روسا و مدیران ناجا با بیان اینکه بحمدالله در این همایش مطالب خوبی ارائه شده است، گفت: فرماندهان، معاونان و روسای ناجا موظف هستند مواردی را که در این همایش ابلاغ شده را به صورت جدی دنبال و از امروز اجرایی کنند.
 
سردار اشتری: اقتدار ناجا در نظم آن است

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال ۹۹ را سال "جهش تولید" نام گذاری کرده اند، تاکید کرد: باید ارزیابی کنیم که نیروی انتظامی در راستای منویات معظم له تاکنون چه اقداماتی انجام داده است و قطعا ناجا می‌تواند در تحقق شعار سال نقش موثری داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی به اقدامات سال گذشته ناجا اشاره و عنوان کرد: راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی از موفقیت‌های خوب این نیرو طی سال ۹۸ بود که مورد توجه نیز قرار گرفت.
عالی‌ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق، برخورد با مفاسد اقتصادی، حمایت از تولید کنندگان و تامین امنیت مراکز تولیدکننده از شاخص‌ها و اولویت‌هایی است که باید در پلیس امنیت اقتصادی مورد توجه خاص باشد.

وی همچنین به تقویت و توان عملیاتی یگان‌ها اشاره کرد و افزود: دشمنان دائما در حال برنامه ریزی و توطئه هستند، همچنین کشور در برخی مواقع با حوادث غیرمترقبه روبه رو می‌شود که در این بین نیروی انتظامی موظف به پیشگیری و برقراری نظم و امنیت است؛ از سویی یگان‌های عملیاتی و مجموعه‌های انتظامی لازم است که به موقع در میدان حضور داشته باشند بنابراین ارتقاء توان عملیاتی باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی مسئول امنیت و ارتقاء آن در سطح جامعه است و برای رسیدن به نقطه مطلوب در انجام ماموریت‌ها بایستی از ظرفیت‌های موجود بهره لازم را ببریم، گفت: به هیچ وجه نباید از انجام ماموریت‌های محوله شانه خالی کنیم و تاکنون اقدامات ما در ماموریت‌ها موثر و مطلوب بوده است که جا دارد از همکارانمان تشکر و قدردانی کنیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به شیوع ویروس کرونا و همچنین تبعات آن اشاره و عنوان کرد: نباید اجازه دهیم که این بیماری شرایط فعلی جامعه را برهم بزند، لازم است در این خصوص فرماندهان انتظامی استان ها، معاونان و روسا در شهرستان‌ها یک برنامه ریزی اصولی و جدی داشته باشند و تمامی امور مربوط به آن را مدنظر قرار دهند و با آمادگی کامل در حوزه‌های ماموریتی، خدمات رسانی و پیشگیری از جرایم پای کار باشند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه موفقیت‌های به دست آمده حاصل زحمات تمامی کارکنان در ناجا است، گفت: به فرموده رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح؛ نیروی انتظامی در تمامی عرصه‌ها پیشرفت‌های شاخصی را به دست آورده است که این امر حاصل لطف الهی و امام زمان (عج) و همچنین زحمات تک تک شما آحاد کارکنان است که جا دارد از همکارانمان در نیروی انتظامی تشکر کنم.

سردار اشتری در ادامه عنوان کرد: البته باید به نحو مطلوب به فعالیت‌های خود در تمامی امور و در نهایت کسب موفقیت بی وقفه ادامه دهیم؛ راضی بودن به حفظ وضع موجود به معنای عقب گرد است بنابراین کارکنان باید پویایی و شتاب را در تمامی امور مدنظر قرار دهند.
وی تاکید کرد: محقق شدن پلیس هوشمند از اولویت‌های ما در سال جاری است که بایستی با برنامه ریزی جدی و اصولی این موضوع را مورد اهتمام ویژه قرار دهیم که بحمداله تاکنون اقدامات موثری نیز در این راستا انجام شده است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به موضوع کاهش سرقت اشاره و عنوان کرد: در این راستا فرماندهان انتظامی استان‌ها باید به صورت جدی برنامه ریزی اصولی داشته باشند و لازم است که سایر دستگاه‌های مربوطه نیز در این بحث نیروی انتظامی را یاری کرده و پای کار باشند.

وی در خصوص تلفات جاده‌ای نیز گفت: در ایام نوروز سال ۹۹، شاهد کاهش ۶۵ درصدی جان باختگان ناشی از تصادفات بودیم که این امر به دلیل همکاری‌های خوب پلیس راهور محقق شد، امیدواریم به یاری خداوند و با هدف گذاری‌های سال گذشته این میزان از کاهش تلفات جاده‌ای ادامه داشته باشد.

سردار اشتری با اشاره به موضوع تامین منازل سازمانی، عنوان کرد: باید طی پنج سال آینده ۱۲۴ هزار منزل ملکی تهیه کنیم که لازم است در این راستا برنامه ریزی اصولی و جدی داشته باشیم و از سایر سازمان‌های مربوطه همچون وزارت مسکن نیز یاری و کمک بگیریم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه تقویت بنیه معنوی کارکنان از دیگر موضوعاتی است که باید مورد اهتمام قرار بگیرد، گفت: در این راستا لازم است هر چیزی که پایه‌های معنوی را افزایش می‌دهد و تقویت می‌کند را به کار بگیریم؛ رعایت معنویت و ظواهر اسلامی کارکنان و خانواده‌های آن‌ها از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

فرمانده نیروی انتظامی به رسیدگی به کارکنان در نیروی انتظامی تاکید و عنوان کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم و لازم است که در این راستا جامعه ایثارگران، خانواده متوفیان، ایتام و بازنشستگان را مومنانه بیش از پیش مورد توجه و رسیدگی قرار دهیم.

سردار اشتری به موضوع همتا پروری نیز اشاره کرد و افزود: امروز باید در نیروی انتظامی عضویابی و نیرو‌های متدین و انقلابی خود را از داخل مساجد، مدارس و ... انتخاب کنیم و شایسته گزینی را در اولویت قرار دهیم.

فرمانده ناجا بر جوان گرایی در نیروی انتظامی نیز تاکید کرد و گفت: جوانان ما باید از تجربیات گذشتگان بهره لازم را ببرند و ما نیز جرات داشته باشیم که افراد جوان را در ماموریت‌های خود به کارگیری کنیم.
وی در ادامه به اهمیت تحول در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها پیشانی نظام هستند بنابراین فرماندهان انتظامی استان‌ها باید این مجموعه‌ها را با برنامه ریزی‌های اصولی به صورت کمی و کیفی تقویت کنند.

سردار اشتری به آیین نامه انضباطی نیز اشاره کرد و گفت: آیین نامه انضباطی رساله عملی است و به هیچ عنوان بی نظمی را نمی‌پذیریم چرا که اقتدار ما در نظم ما است.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان از تک تک فرماندهان، معاونان، مدیران و روسای ناجا تقدیر کرد و ادامه داد: به شما خداقوت می‌گویم، انصافا باعث افتخار هستید؛ نیروی انتظامی در تمامی اتفاقات، خوش درخشیده قطعا آینده خوبی را پیش رو خواهیم داشت و امید داریم به لطف الهی و عنایات رهبر معظم انقلاب و همچنین ورود تجهیزات، ابتکار و نوآوری و همچنین جهش در تحقق پلیس هوشمند، تحول بزرگی را در ناجا شاهد باشیم.

انضباط مالی فرماندهان، مدیران و مسئولان نیروی انتظامی، اعزام مشمولان غایب به خدمت سربازی، آیین نامه پیاده سازی موازین شرعی و توجه به خانواده‌ها (همسر و فرزندان) نیز از دیگر موضوعاتی بود که سردار اشتری در این همایش به آن‌ها اشاره کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°