آمادگی گمرکات برای ترخیص دو میلیون تن نهاده‌های دامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:44 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۱۸۵۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
سخنگوی گمرکات کشور یکی از علت‌های اساسی عدم ترخیص دو میلیون تن نهاده‌های دامی در گمرکات را فرآیند گمرکی دانست که باید مورد تایید سازمان‌های همجوار قرار می‌گرفت دانست .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
لطیفی در ارتباط با برنامه پیگیری گفت: با وجود آنکه در چند ماه گذشته بار‌ها در کارگروه تنظیم بازار به منظور امکان ترخیص این کالا‌ها پیشنهاد داده بودیم  بانک مرکزی مهلت چند ماهه به تجار بدهد، اما متاسفانه به دلیل محدودیت‌های ارزی ارز مورد نیاز برای ترخیص این کالا‌ها که مازاد سال ۹۸ بود تامین نشد.

وی افزود: برای حل این مشکل ۹۰ درصد کالاهایی که در صف تامین ارز بودند ترخیص کردیم و برای کالا‌هایی که در صف تامین ارز نبودند با مصوبه ۳ روز گذشته کارگروه تنظیم بازار به کمرگات اجازه ترخیص این کالا‌ها داده شده است.

سخنگوی گمرکات با بیان اینکه با وجود برخی ابهامات در قانون ترخیص کالا‌ها در کارگروه تنظیم بازار، گمرکات دستور ترخیص این نهاده‌های دامی را صادر کرده است افزود: یکی از مشکلات دیگر این است که بخشی از این نهاده‌ها روی شناورهاست و هنوز از آذر ماه منتظر اجازه تخلیه هستند و هنوز به مرحله گمرکی نرسیده اند و باید خود وارد کنندگان هم باید پیگیر شوند و آن ها را اظهار کنند تا ما هم بتوانیم آن‌ها را ترخیص کنیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°