معرفی ۳ بخش ویژه کتاب سال دانشجویی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:07 - دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۸۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، ۳ بخش ویژه بیست و هفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی را معرفی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در فراخوان بیست و هفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی که از سازمان انتشارات جهاددانشگاهی اعلام شد، بخش ویژه‌ی بیست‌وهفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی به موضوعات«مطالعات رسانه»، مطالعات فرهنگی(شامل اقتصاد فرهنگ، سیاست گذاری فرهنگی، فرهنگ دانشگاهی)، «آسیب‌های اجتماعی»، «اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی»، «مدیریت بحران» و «اخلاق حرفه‌ای» اختصاص یافت و دانشجویان مؤلف و مترجم فرصت دارند تا ۳۱ تیر امسال آثار خود را به دبیرخانه دائمی جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ارسال کنند.

بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب مقاطع تحصیلی سطح ۲ و ۳ می‌توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

هم‌زمانی دوره‌ی تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشر شده، داشتن اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار کتاب در ابتدای سال ۹۷ تا پایان ۹۸، ثبت نام اینترنتی، ارسال ۲ جلد از کتاب به دبیرخانه و ارسال نسخه‌ای از متنِ زبان اصلی آثار ترجمه شده، از جمله شرایط شرکت در جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی است.

همچنین دانش آموختگانی که حداکثر یکسال پس از فارغ التحصیلی، کتاب خود را در بازه زمانی فوق الذکر (۹۷-۹۸) به چاپ رسانده‌اند نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

کتاب‌های الکترونیک ارسال شده به دبیرخانه جشنواره نیز باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هولوگرام باشند.

یادآور می‌شود آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده‌ای که توسط بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه شده‌اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

براساس این فراخوان، ناشران نیز می‌توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند.
 
در آیین اختتامیه جشنواره از ناشرانی که بر اساس ملاک‌های دبیرخانه، بهترین شکل مشارکت را در انتشار آثار دانشجویی داشته‌اند، تجلیل خواهد شد.

همچنین در مراسم پایانی این جشنواره جوان‌ترین پدیدآورنده، مولف و مترجم معرفی و مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

این جشنواره هر سال همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در فضای دانشگاهی کشور، شناسایی و حمایت از دانشجویان نوقلم و صاحب اندیشه، معرفی و تجلیل از ناشران فعال در زمینه آثار دانشجویی و تقویت بنیه علمی دانشجویان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند پس از ثبت نام از طریق سامانه اینترنتی به نشانی www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۷۲، صندوق پستی:۱۱۶۳-۱۳۱۴۵ سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۶۶۹۵۲۷۲۷ تماس بگیرند.

گفتنی است، با توجه به لزوم جلوگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا، شرکت کنندگان باید پس از ثبت نام الکترونیکی (که از ۲۳ فروردین آغاز می‌شود)، نسخه فیزیکی کتاب خود را تنها در بازه زمانی یکم تا ۳۱ تیر (به شرط اعلام وضعیت عادی توسط ستاد ملی کرونا) به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
 
بدیهی است آثاری که پیش از این تاریخ به دبیرخانه ارسال شود، توسط دبیرخانه دریافت نخواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°