موافقت مجلس با اصلاح قوانین ۳ گانه انتخابات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:03 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۱۸۹۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
کلیات طرح دو فوریتی اصلاح برخی قوانین انتخابات ریاست جمهوری ایران، مجلس و شورا‌های اسلامی کشور با موافقت نمایندگان تصویب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نمایندگان در نشست علنی امروز(چهارشنبه) مجلس در جریان بررسی طرح دو فوریتی اصلاح برخی قوانین راجع به انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی و شورا‌های اسلامی کشور، با کلیات این طرح موافقت کردند.
 
دو فوریت این طرح در نشست هفته گذشته مجلس مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان با بررسی دو فوریتی آن موافقت کردند.
 
کولیوند، رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس درباره طرح اصلاح برخی قوانین راجع به انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شورا‌های اسلامی کشور گفت: کمیسیون براساس آئین نامه داخلی مجلس موظف است که طرح و لوایح را مورد بررسی قرار دهد و در این میان باید پیشنهادات نمایندگان درخصوص طرح نیز مورد رسیدگی قرار گیرد.
 
نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس ادامه داد: طرح اصلاح قانون انتخابات باید مطابق با سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب در سال ۹۵ باشد، در بند ۱۱ این سیاست‌ها آمده است؛ نظارت شورای نگهبان بر فرآیند ابعاد انتخابات از جمله تایید نهایی صلاحیت داوطلبان، رسیدگی به شکایات، تایید و ابطال انتخابات و جذب مشارکت حداکثری با تعیین سازوکار‌های شفاف و زمانبندی شده صورت گیرد.
 
وی گفت: همچنین در بند مذکور پاسخگویی مکتوب درباره دلایل ابطال انتخابات و رد صلاحیت داوطلبان در صورت درخواست داوطلب از سوی شورای نگهبان باید صورت گیرد که ما در طرح اصلاح قانون انتخابات این موارد را آورده ایم.
 
کولیوند تصریح کرد: ما در طرح دوفوریتی اصلاح قانون انتخابات دستگاه‌های نظارتی را در چارچوب خودشان قرار دادیم و قطعاً اگر این لایحه نیز رأی نیاورد، موارد مذکور در لایحه جامع انتخابات آورده خواهد شد، از این رو باید بگوییم که هدف ما از این طرح مقابله با شورای محترم نگهبان نیست، بلکه ما به دنبال ایجاد یک سازوکار درست در این عرصه و صیانت از حقوق داوطلبان هستیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°