واکنش بازار نفت به نامعین بودن کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:29 - سه‌شنبه 06 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۱۹۰۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
وزیر نفت: بازار نسبت به کاهش تقاضا و نامعین بودن کرونا عکس العمل جدی نشان داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر نفت با بیان اینکه با کاهش قیمت نفت مواجه هستیم، گفت: کرونا عامل اصلی نوسان قیمت نفت است. این ویروس باعث شده که فعالیت‌های اقتصادی در جهان کم شود و تقاضا برای نفت کاهش یافته است.
وزیر نفت در حاشیه‌ی جلسه هیئت دولت، گفت: کاهش تقاضای جهانی مصرف انرژی به علت کرونا و مازاد تولید بیش از حد، کاهش کم سابقه قیمت جهانی نفت را رقم زده است.
زنگنه افزود: در سه ماهه دوم میلادی روزانه ۱۴ میلیون بشکه، مازاد تولید نفت وجود داشت.
زنگنه با اشاره به تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید روزانه ده میلیون بشکه نفت تاکید کرد: برای سامان یافتن بازار جهانی نفت همکاری کامل اوپک پلاس و پایبندی به تعهدات کاهش نفت ضروری است.
وی افزود: جنگ نفتی هم موجب بحران قیمتی در بازار نفت شده است.
زنگنه گفت: بازار با اضافه بر نیاز مواجه است. بازار نسبت به تقاضا و نا معین بودن کرونا عکس العمل نشان داده است.
وی با تاکید بر اینکه تولید کنندگان برای کاهش تولید باید جدی باشند، گفت: بحران اخیر، عمومی است و اگر تولید کاهش پیدا نکند بازار عاملینش را تنبیه خواهد کرد.
 
 
در نشست غیررسمی و آنلاین وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس، شرکت کنندگان بر اجرای توافق کاهش عرضه نفت تاکید کردند.
اعضای حاضر در این نشست غیررسمی، تصمیم تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک را در نشست فوق‌العاده ۲۴ فرودین، برای کاهش عرضه نفت در سه مرحله با اهمیت دانستند. نهمین نشست وزیران نفت و انرژی ۲۳ عضو اوپک پلاس ۲۱ فروردین برگزار شد. در این نشست شرکت کنندگان درخصوص کاهش تولید روزانه حدود ده میلیون بشکه نفت توافق کردند.

بهای نفت آمریکا پس از سقوط تاریخی دوشنبه به زیر صفر، در معاملات امروز افزایش یافت. هربشکه نفت خام سبک آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن با ده در افزایش به ۱۲.۶۸ دلار رسید. اما هر بشکه نفت خام سبک برنت در بازار معاملات لندن حدود ۳ درصد ارزش خود را از دست داد و به ۱۸.۷۳ دلار رسید.

قیمت نفت پایه آمریکا دوشنبه در سقوطی تاریخی به حدود منفی ۳۸ دلار در بشکه رسید یعنی فروشندگان باید بشکه‌ای ۳۸ دلار هم به خریداران بدهند.
برچسب ها: وزیر نفت ، قیمت نفت ، کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°