فعالیت ۱۰۰ گروه استهلال از غروب پنجشنبه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:52 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۹۰۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰
عضو ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب گفت ۱۰۰ گروه رصدی از غروب پنجشنبه برای رویت هلال ماه مبارک رمضان فعالیت می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام دکتر علیرضا موحد نژاد گفت؛ کارشناسان در اینکه هلال ماه غروب پنجشنبه قابل دیدن نیست، اختلاف ندارند و بر این اساس، جمعه سی ام شعبان و شنبه نخستین روز ماه مبارک رمضان خواهد بود.

حجت الاسلام دکتر علیرضا موحد نژاد افزود: گزارش‌های گروه‌های رصدی از غروب پنج شنبه پس از دسته بندی به ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب ارسال و سپس خدمت مقام معظم رهبری تقدیم می‌شود.

وی گفت: اگر بر اساس این گزارش ها، رویت هلال ماه مبارک رمضان برای معظم له به لحاظ شرعی اطمینان بخش بود، طبعا‏ً آغاز ماه مبارک اعلام خواهد شد.

عضو ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب تاکیدکرد: گروه‌های متعددی که از غروب پنجشنبه در همه استان‌ها کار رصد را بر عهده دارند، دارای تجهیزات و امکانات مناسب هستند و با توجه به شرایط این روزها، مراقبت‌های بهداشتی را نیز رعایت می‌کنند.

حجت الاسلام موحدنژاد افزود: هر گروه استهلال متشکل از ۴ الی ۵ فرد مجرب و آموزش دیده است که آموزش‌های لازم را در خصوص استفاده از تجهیزات و مسائل فقهی دیده اند و سال‌ها در این زمینه سابقه دارند.

این مقام مسئول افزود: ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب به اعضای گروه‌های رصدی اعتماد کامل دارد و گزارش‌های این گروه‌ها پس از تایید ائمه جمعه استان ها، به ستاد ارسال می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°