بهبود ساختارهای برنامه سازی در دستور کار رادیو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:21 - سه‌شنبه 06 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۱۹۲۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
در آستانه ۸۰ سالگی رادیو؛
معاون صدای رسانه ملی گفت: ایجاد مجله‌های ترکیبی، مستند‌های رادیویی، تولید مسابقه‌های گوناگون و ساختار‌های نوین برنامه سازی، تولید قطعات کوتاه و ایجاد بانک میان برنامه توانسته، رادیو را متحول کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حمید شاه آبادی معاون صدای سازمان صداوسیما در آستانه «روز رادیو» و در نخستین نشست خبری سال جدید خود، با اصحاب رسانه به گفتگو نشست.
 
او در ابتدا بیان کرد: سال ۱۳۹۹ را در شرایطی آغاز کردیم که کشور درگیر کرونا شد. طبیعتاً همه کشور متأثر از این اتفاقات است و آنتن رادیو هم مستثنی نماند. همکاران ما تلاش کردند به بهترین وجه اطلاع‌رسانی کنند تا با روحیه امید آفرینی بر این ویروس فایق بیاییم.
چهارم اردیبهشت سالروز تأسیس رادیوست که برای همه ملت ایران روز قابل توجهی است. سال گذشته اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی رادیو را در چنین روزی برگزار کردیم. خوشبختانه از جشنواره امسال هم استقبال خوبی شد؛ در بخش بین‌المللی با وجود اینکه گفته می‌شد آثار کم است از ۱۶ کشور اثر رسید. مهیای برگزاری جشنواره بودیم که به دلیل کرونا به تأخیر افتاد.

برنامه‌های رادیو در ماه رمضان

شاه‌آبادی در بخش دیگر با اشاره به برنامه‌های رادیو در ماه رمضان گفت: امسال اجتماعات را نداریم و برنامه‌ها تا حدی متفاوت خواهند بود. برنامه‌های دعامحور، اذان‌گاهی، اختصاص و افتتاح رادیو فصلی رادیو ترتیل از جمله اقدامات ما است. ۵۷۲ قطعه برنامه با بیش از ۲ هزار ساعت خواهیم داشت. با توجه به اینکه لیالی قدر و روز قدس را داریم امیدواریم حال و هوای رمضانی را در این ایام به خانه‌ها بیاوریم.

او در بخش دیگر در پاسخ به اقدامات مرتبط با شعار سال یعنی «جهش تولید» هم گفت: نقش اصلی رادیو انعکاس رخداد‌ها در سراسر کشور است. اقدامات آحاد مردم و دستگاه‌های دولتی در برنامه‌های مختلف معرفی می‌شود. کارآفرینان برتر و تمام کسانی که در حوزه اقتصاد فعالیت می‌کنند در رادیو معرفی می‌شوند. مطالباتی هم در این زمینه داریم به طور مثال کشور باید به نقطه‌ای برسد که واردات کالا امری قبیح باشد. مأموریت درونی هم داریم که ارتقای کیفیت محتوایی برنامه‌ها است که براساس ساختاری که از سال گذشته تعریف شد این کیفیت در دستور کار قرار می‌گیرد.

شاه‌آبادی در ادامه درباره برنامه‌های رمضانی نیز گفت: به ظرفیت نمایش‌های رادیویی  هدفمند و به شکل کمی به آن‌ها توجه شده است و برای همه شبکه‌ها نمایش‌هایی را تدارک دیده‌ایم. تولید نمایش‌های رادیویی بر اساس خود شبکه‌ها صورت می‌گیرد. همچنین گلچینی از برنامه‌های مختلف تهیه شده است که در حوزه معارف روی آنتن می‌رود.

آخرین وضعیت موزه رادیو

او همچنین درباره وضعیت موزه رادیو پاسخ داد: دو طبقه ساختمان جنوبی میدان ارگ که از سوی میراث فرهنگی هم مجوز لازم داده شده است. برای موزه رادیو در نظر گرفته شده است. البته این اتفاق باید از طرف اداره‌کل روابط عمومی صداوسیما انجام شود.
 
با این حال این مجموعه موزه رادیو خواهد بود و جزء دستورکار‌های جدی می‌دانیم. اکنون هم خوشبختانه به دلیل دستور مکتوب رییس صداوسیما این مجموعه در اختیار رادیو است. در جشنواره امسال هم قرار بود بخشی نمایشگاهی در جشنواره داشته باشیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°