نظارت بر بازار مواد شوینده و ضد عفونی کننده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:47 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۹۲۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت با تاکید نظارت بر رعایت پروانه ساخت و استفاده از الکل با پایه 70 درصد افزود: برای کنترل نابسامانی ها، قیمت مصوب الکل لیتری ۱۷ هزار تومان در ستاد مرکزی مبارزه با کرونا تعیین شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسماعیل مهدی‌پور مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت گفت: قیمت محصولات ضدعفونی حسب دستور در ستاد مقابله با کرونا برای قرار گرفتن در شبکه توزیع به تصویب رسید. 
 
 با توجه به محدودیت الکل برای واحدهای منتخب در اسفند به ازای هر لیتر 15 هزار تومان تعیین و مصوب شد و در سامانه 124 سازمان حمایت درج شد و در سال جاری قیمت هر لیتر الکل 17 هزار تومان تعیین شد و قیمت محلول های ضدعفونی با پایه الکل 70 درصد و ژل های ضدعفونی نیز افزایش یافت و در سامانه سازمان حمایت نیز درج شد. 
 
قیمت مصوب الکل لیتری 17 هزار تومان تعیین شد
مهدی پور گفت: در ابتدای بیماری کرونا با افزایش قیمت مواد ضدعفونی کننده تدابیر خاص با افزایش ظرفیت تولید اعمال شد و مجوزهایی برای برخی واحدها برای کمک 45 روزه در جهت پوشش تقاضا صادر شد. 
 
سازمان غذا و  دارو 17 واحد را احصا کرد و 9 واحد محصولات را تولید و  در اختیار مراکز بهداشت و درمان قرار می دهند و 8 واحد هم محصولات ضدعفونی را در اختیار داروخانه ها قرار می دهند. 
 
با توجه به 28 واحد تولیدی الکل نیز نیاز 33 شرکت وزارت صمت را تامین می شود. الکل بعد از تایید وزارت بهداشت در اختیار شرکت های پخش دارای مجوز قرار می گیرد.
 
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت درباره نظارت افزود: نظارت ها بر رعایت پروانه ساخت و استفاده از الکل با پایه 70 درصد انجام می شود ولی  در برخی موارد استفاده از متانول و الکل زیر 70 درصد نیز مشاهده شد که در بازرسی های انجام شده برندهای نامشخص نیز مشاهده شد که در لیست منتخب سازمان غذا و دارو نبود که اطلاع رسانی شد. 
 
او از مردم درخواست کرد برای خرید مواد ضدعفونی کننده پروانه ساخت و شرکت تولیدی دقت کنند و واحدهایی که قیمت مصوب را رعایت می کنند در الویت قرار دهند.
 
 از 12 اسفند 98 تا 31 فروردین ماه 99 تعداد بازرسی های انجام شده به وسیله 65 هزار و 727 بازرسی انجام شده که در این زمینه 2 هزار و 107 پرونده تخلف تنظیم نیز به تعزیرات ارسال شده که ارزش ریالی تخلف احصا شده نیز 99 میلیارد تومان است. 
 
قیمت مصوب الکل لیتری 17 هزار تومان تعیین شد
بختیار علم‌بیگی رئیس انجمن صنایع بهداشتی در ارتباط تلفنی گفت: در حال حاضر 485 واحد پروانه موقت گرفته اند ولی هنوز الکل به این واحدها نرسیده است. 33 شرکت مجوز دریافت الکل گرفته اند برای تبدیل به مواد ضدعفونی و ژل های ضدعفونی کننده.
 
علم بیگی گفت: با توجه به پروانه های صادر شده برای شرکت ها پیشنهاد شده بازار صادراتی تعیین شود و پروانه ها دائمی شود.
 
قیمت مصوب الکل لیتری 17 هزار تومان تعیین شد
غلامحسین مهرعلیان مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو در ارتباط تلفنی گفت:با توجه به جلسات کارشناسی مشخص شد که مقدار ظرفیت الکل موجود برای شرکت های حاضر کفایت می کند بنابراین در اختیار قرار دادن الکل به همه شرکت ها با توجه به محدودیت تولید الکل در کشور مقدور نیست. 
 
او افزود: با توجه به اشباع شدن بازار الکل و مواد ضدعفونی در اختیار فروشگاه های زنجیره ای و سوپرمارکت ها نیز قرار گرفته است اما برای مدیریت ذخایر الکل در کشور و نیاز بازار  باید عمل کرد.
 
قیمت مصوب الکل لیتری 17 هزار تومان تعیین شد
یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات در ارتباط تلفنی گفت: قیمت گذاری محصولات ضدعفونی کننده مهم است و از سازمان غذا و دارو  در این زمینه تشکر می کنیم.
 
او افزود: علاوه بر نظارت بر قیمت اقلام ضروری نظارت ها بر مواد بهداشتی نیز انجام می شود و مستمر خواهد بود. تاکنون 4 هزار و 871 گشت مشترک از 29 هزار و 121 واحد را بازرسی کردند و 6 هزار و 927 واحد متخلف شناسایی کرده اند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °