با صبر بر کرونا و رژیم صهیونیستی غلبه می کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:18 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۱۹۳۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
دبیرکل حزب‌الله: وضعیت لبنان در مبارزه با کرونا به لطف تلاش‌های دولت و وزارت بهداشت و نیز پایبندی مردم به دستورالعمل‌ها خوب است و پایبندی به این دستورالعمل‌ها باید ادامه یابد. ما با صبر می‌توانیم بر کرونا پیروز شویم و بر دشمن اسرائیلی غلبه کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
و به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله در اشاره‌ای جالب با تشبیه ویروس کرونا و رژیم صهیونیستی گفت که با صبر می‌توانیم بر ویروس کرونا غلبه کنیم و با صبر می‌توانیم بر دشمن اسرائیلی چیره شویم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به اینکه روزه به انسان قدرت شکیبایی می‌بخشد، صبر را در کنار ایمان یکی از عناصر ماندن در میدان مقابله با چالش‌ها و مشکلات از جمله ویروس کرونا دانست.

سیدحسن نصرالله در ادامه تأکید کرد: مقابله با کرونا یک مسئولیت و پایبندی به دستورالعمل‌های مربوط به آن یک وظیفه است.

او گفت: وضعیت لبنان در مبارزه با کرونا به لطف تلاش‌های دولت و وزارت بهداشت و نیز پایبندی مردم به دستورالعمل‌ها خوب است و پایبندی به این دستورالعمل‌ها باید ادامه یابد. ما با صبر می‌توانیم بر کرونا پیروز شویم و بر دشمن اسرائیلی غلبه کنیم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: فتوای کلی ماه رمضان روزه به دور از بیماری کرونا است؛ مگر در شرایط ویژه، استثنایی و عقلانی شناخته شده.

او از مسلمانان و مؤمنان خواست در ماه مبارک رمضان توجه ویژه‌ای به قرآن داشته باشند؛ چرا که تلاوت روزانه قرآن وقت زیادی از انسان را نمی‌گیرد و انسان با برنامه روزانه می‌تواند این کلام الهی را ختم کند.

سید حسن نصرالله گفت که خداوند در حدیث قدسی می‌فرماید که برای روزه‌گرفتن اجر و پاداش می‌دهد. چرا که خداوند این فریضه را به خود نسبت داده و فرموده است: «روزه به من تعلق دارد و من برای آن، پاداش می‌دهم». وی گفت که بر اساس تحقیقات انجام شده، روزه‌داری (چه برای یک ماه در نزد مسلمانان و چه برای سه روز) برای سلامت جسم و روح انسان مفید است و به انسان بردباری و صبر و استقامت را می‌آموزد.

روزه تمرین سالانه صبر است

سید حسن نصرالله گفت که روزه تمرین سالانه صبر است؛ با این عمل ما خود را برای رویارویی با مشکلات روحی و زندگی آماده می‌کنیم و هنگامی که خداوند در قرآن از مؤمنان سخن می‌گوید آن‌ها را در چندین جا، متصف به صبر می‌کند.

او به نقل از پیامبر (ص) حدیثی را نقل کرد که ایشان روزه را سپری از آتش می‌دانند که با این سپر می‌تواند خود را از آتش جهنم رهانید.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه گفت: «همه می‌دانیم که رعایت موارد و توصیه‌های بهداشتی نیازمند صبر است… شکی نیست که موضوع سختی است همانطور که مسائل معیشتی و خورد و خوراک مردم سخت است و با صبر می‌توانیم بر ویروس کرونا غلبه کنیم. با صبر می‌توانیم بر دشمن اسرائیلی غلبه کنیم».

سید حسن نصرالله گفت: «معنای صبر ایستادگی بدون فروپاشی است. عصبانی نشدن و کنترل خود است. روزه، تمرینی سالانه برای تمرین صبر است. صبر کلید پیروزی است».

اوضاع مقابله با کرونا در لبنان خوب است

سید حسن نصرالله گفت که اوضاع مقابله با شیوع کرونا در لبنان به لطف تلاش‌ها و اقدامات دولت و وزارت بهداشت و رعایت توصیه‌ها از سوی مردم خوب است و باید با صبر و استقامت، به مقررات و توصیه‌ها ادامه داد و کرونا را شکست داد.

او گفت که کسانی که به دنبال آمرزیده شدن گناهان خود هستند، به تهی‌دستان و افراد نیازمند کمک کنند و به روزه‌داران افطاری دهند ولو مقدار این افطاری کم و حتی ناچیز باشد.

سید حسن نصرالله گفت که با شیوع کرونا در خیلی از کشور‌ها از جمله لبنان این نگرانی وجود دارد که ادامه شرایط منجر به قحطی و گرسنگی شود و بنابر این باید با تدبیر، امور معیشتی را مدیریت کرد.

در کمک به افراد مستمند باید کرامت انسانی به دقت حفظ شود

او گفت که از امور لازم و اجب به هنگام کمک کردن به افراد نیازمند و افطاری دادن به آن‌ها این است که به هیچ وجه از این گونه کار‌ها عکس یا فیلمی گرفته و تهیه نشود؛ حتی برای نگه داشتن در آرشیو هم باشد و باید کرامت انسانی آن‌ها با دقت و شدیدترین وجه ممکن حفظ شود.

سید حسن گفت که «من به دوستان و برادرانم توصیه مؤکّد می‌کنم از این گونه کار‌ها به هیچ وجه نه فیلمی تهیه کنند و نه عکسی بگیرند. هنگامی که کمک‌های مردمی یا غذا و یا هر چیزی که با هدف کمک به دیگران، به دست آن‌ها می‌رسد، نباید به هیچ وجه عکس و فیلمی تهیه شود».

وی ادامه داد: «حتی برخی از برادران می‌پرسند حتی برای نگه داشتن در آرشیو [هم عکس نگیریم]؟ می‌گویم حتی برای آرشیو هم عکس نگیرید. ما به آرشیو [این عکس‌ها و فیلم‌ها نیاز نداریم]. ولی شما می‌توانید در سالن، ورزشگاه و مجتمع [به هنگام تهیه اقلام و کمک‌های انسانی و آماده‌سازی]از این موارد عکس و فیلم بگیرید و مشکلی ندارد حتی هنگامی که با کامیون و خودرو حمل می‌شود، ولی هنگامی که میخواهیم به آخرین مرحله (رساندن به دست محتاجان) برسیم و به دست خانواده‌ها برسانیم؛ اینجا دیگر به هیچ وجه ممکن، نیازی برای فیلم و عکس گرفتن نیست. این خانواده‌ها نباید لحظه‌ای احساس شرمندگی و خواری کنند».

او گفت که از واجب‌ترین امور در دین اسلام حفظ کرامت انسانی است و کمک‌ها و دست‌گیری‌ها نیز باید برای خداوند باشد نه چیز دیگر.

سید حسن نصرالله گفت که امسال به دلیل شیوع کرونا، اعمال مربوط به ماه مبارک رمضان در خانه‌ها برگزار شود. دبیرکل حزب‌الله لبنان امنیت غذایی را بسیار مهم دانست و گفت که دولت و جامعه هر دو در این زمینه مسئولیت دارند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°