خبر ۲۰ پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:19 - پنجشنبه 08 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۱۹۶۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
دکتر نمکی در نشست وزرای بهداشت کشور‌های عضو سازمان جهانی بهداشت دستاورد‌های ایران در مقابله با بیماری کرونا را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر "سعید نمکی" بعد از دومین نشست سازمان جهانی بهداشت بصورت ویدئو کنفرانس دستاورد‌های نظام درمان در مقایسه با دیگر کشور‌ها را افتخار آفرین توصیف کرد و یک بار دیگه از مردم خواست با رعایت اصول بهداشتی، برای حفظ موفقیت‌هایی که با تلاش همگانی در مبارزه با کرونا بدست اومده تلاش کنند.

خبر کوتاه:
دکتر زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران هم گفت در شهر تهران همچنان با همه گیری این بیماری مواجه هستیم و شمار موارد جدید و بستری در بیمارستان‌ها کاهش چشمگیری ندارد.

"محسنی بندپی" استاندار تهران در انتقاد از افزایش تردد‌ها در استان از مردم خواست از رفت و آمد‌های غیر ضرور و بی مورد جدا خودداری کنند.

رئیس جمهور در مراسم افتتاح چند طرح زیربنایی در لامرد استان فارس، پرتاب موفق ماهواره نور را یکی از مصادیق تلاش هایِ پیگیر در شرایط دشوار دانست و گفت این موفقیت برای ملت ایران، ارزشمند و مبارک است.

معاون اول رئیس جمهور هم در پیامی، پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نور را به ملت ایران، جامعه علمی و دانشمندان، و فرماندهان سپاه پاسداران، تبریک گفت و اضافه کرد موفقیت‌هایی از این دست، یادآور خدمات بی ادعا، ولی درخشان شهیدانی، چون سردار حسن تهرانی-مقدم است.

فرمانده کل ارتش و رئیس رسانه ملی هم در پیام‌های جداگانه، ساخت و پرتاب نخستین ماهواره دفاعی کشور را به فرمانده سپاه، تبریک گفتند.

رئیس جمهور در ارتباط ویدئو کنفرانس، چهار طرح ملیء صنعتی، ورزشی، درمانی و فرودگاهی از جمله فاز اول مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، بیمارستان ۱۲۴ تختخوابی، مجتمع ورزشی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و پایانه جدید فرودگاه لامرد استان فارس را افتتاح کرد.
 
شبکه خبری سی ان ان به نقل از دو مقام وزارت دفاع امریکا اعلام کرده ارزیابی پنتاگون، نشان میدهد ایران با موفقیت، ماهواره نظامیش را به مدار بین المللی، پرتاب کرده است. سی ان ان اعلام کرد: پرتاب این ماهواره، یک گام مهم در برنامه فضاییء ایران است.
رزمایش توزیع کمک‌های معیشتی مومنانه به ۳.۵ خانوار نیازمند در آستانه ماه مبارک رمضان و در ۱۴ استان به همت پایگاه‌های بسیج و مردم نوعدوست و خیران، برگزار شد.
 
فرمانده کل سپاه در بازدید از منطقه نازعات در جزیره بوموسی گفت: امنیتء خلیج فارس، از راهبرد‌های امنیتء ایرانه. سردار سلامی با اشاره به اینکه شناور‌های آمریکا هفته گذشته با رفتار‌های غیرحرفه‌ای، برای کشتی لجستیکیء ایران مزاحمت ایجاد کردن، گفت به آمریکایی‌ها اعلام می‌کنیم در دفاع از مرز‌های آبی و منافع دریایی، کاملاً مصمم و جدی هستیم.

پژوهشگران ایرانی با استفاده از تزریق همزمانء سلول‌های بنیادیء عصبی و لیتیوم -کلراید، به نتایج خوبی در درمان ضایعاتء نخاعی رسیدن. در این پژوهش، توان حرکتیء فردء مصدوم بعد از تمایز و مهاجرتء سلول‌های بنیادیء پیوندی در نخاع، بهبود پیدا میکند.

خط تولید اتانول در پژوهشگاه شیمی و مهندسیء شیمیء ایران، در کمتر از دو هفته، راه اندازی شد. در این واحد، زمان فرآیند تخمیر برای تولید اتانول هم به کمتر از ۲۴ ساعت رسیده است.

عضو ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: کارشناسان درباره قابل دیدن نبودن هلال ماه در غروب امروز، اختلاف نظر ندارن و شنبه، نخستین روز ماه مبارک رمضانه. آقای موحد نژاد اضافه کرد با این وجود، ۱۰۰ گروه، برای استهلال با رعایت مسایل بهداشتی، مستقر شده اند و گزارش‌های آن‌ها بررسی می‌شود. در برخی کشور‌های اسلامی، ازجمله مصر، لبنان، تونس و عراق، فردا نخستین روز ماه مبارک رمضان اعلام شده. امسال مسلمانان در کشور‌های مختلف، روزانه بین ۱۲ تا ۲۰ ساعت، روزه خواهند گرفت.

برچسب ها: خبر 20 ، کرونا ، بسیج
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۲°