جهان همچنان در تحیر قدرت سپاه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:32 - پنجشنبه 08 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۱۹۷۷
تاریخ انتشار : جمعه ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹
بازتاب عملیات موفق سپاه در پرتاب ماهواره نظامی به فضا همچنان ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پس از مجلس سنا و دولت؛ پارلمان روسیه هم از اقدام موشکی ایران حمایت کرد.
 
رئیس کمیته امور بین الملل مجلس دومای روسیه تاکید کرد اقدام تهران در پرتاب ماهواره نظامی نور ۱ به فضا، به هیچ وجه نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل به حساب نمی‌آید.

پیشتر سخنگوی وزارت خارجه روسیه هم ادعای وزیر خارجه آمریکا مبنی بر نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، در جریان پرتاب ماهواره نور از طرف ایران را بی اساس خوانده بود.
 
ماریا زاخارووا گفت: بارهاست که آمریکا تلاش می‌کند که خود را از محکومیت جهانی بخاطر نقض قطعنامه ۲۲۳۱ خلاص کند و به همین دلیل ایران را متهم می‌کند.

در همین حال فرماندهی فضایی ارتش آمریکا با اذعان به موفقیت‌آمیز بودن پرتاب ماهواره نور اعلام کرد؛ این اسکادران، ۲ شیء، شامل ماهواره نور ۱ و بدنه موشک قاصد را در فضا رصد کرده که مبدا پرتاب آن ایران بوده است.
 
شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز به نقل از دو مقام وزارت دفاع آمریکا گزارش داد؛ ارزیابی پنتاگون حاکی از موفقیت پرتاب ماهواره از سوی ایران است.

کریس مورفی سناتور دمکرات سنای آمریکا با اشاره به پرتاب موفق ماهواره نور گفت:تقریبا در همه زمینه‌ها، امروز ایران در خاورمیانه قویتر و آمریکا ضعیف‌تر از چهار سال گذشته شده است.

شامگاه پنجشنبه سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز با تقبیح مواضع دولت آمریکا در خصوص پرتاب ماهواره نور، آن را مداخله در امور داخلی ایران دانسته بود.
 
سید عباس موسوی گفت: پیشرفت‌های علمی و فناوری بویژه در حوزه هوا-فضا حق ملت ایران است وقطعا این گونه دخالت‌ها در عزم ملت ایران برای پیشرفت خللی ایجاد نخواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۲°