سلام بر ماه خوب خدا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:37 - جمعه 02 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۰۱۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
در آغازین روز ماه مبارک رمضان از پروردگار مهربانمان می خواهیم که همه ما را از خواب غفلت بیدار کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 امروز شنبه 6 اردیبهشت 99 نخستین روز از ماه مبارک رمضان 1441 است و در دعای منسوب به آن، بیداری از خواب غافلان را از خداوند مهربان می خواهیم.

ماه خوب خدا امسال در شرایطی آغاز شد که همه جهان، در نبرد با بیماری فراگیر کرونا، ناامید از تمام ساختارهای مدعی تعالی زندگی بشر، از بودائیسم گرفته تا لیبرالیسم، آشکارتر از پیش به یاری آن قادر متعالی چشم دوخته است که هرگز خلف وعده نمی کند و دریای رحمتش بی انتهاست.

سلام بر ماه خوب خدا

در همین آغازین روز این ماه خوب خدا، پروردگار را مى ستاییم که رمضان را صراطى قرار داد تا راه هاى نیکویى شناخته گردد.
پروردگار را مى ستاییم که سوره هاى زلال آسمانى را در چنین ماهى نازل کرد و آن را چونان ستاره هاى روشنى بر گستردگى صدر پیامبر تاباند. ماهى که تابان‌تر از بدرهاى یازده ماه دیگر است.

آن یگانه را مى ستاییم که چراغ آشامیدن و خوردن را به هنگام تاریکى روشن ساخت تا کرامت و حرمت رمضان روشن گردد.

خداوندگارا! شعله هاى شناخت فضیلت و جلال و حرمت و پاسداشت این ماه عزیز را پر لهیب‌تر ساز.
خدایا! پرده هایى از جنس اطاعت و رضامندى بر دیدگانمان بیفکن تا نگاه ما را از آنچه در آن سوى ناسپاسى رخ مى دهد، باز دارد.
الهى! به شرافت همه کسانى که سجاده هاى پرستش تو را در چنین ماهى پهن کرده اند، ما را به باغ هاى وعده اى که نوید داده بودى، دعوت کن.
الهى! این تویى که رمضان را برترین قله‌ها قرار دادى و این تویى که سفره جوع و تشنگى را گستراندى و ما را به میهمانى فرا خواندى؛ و این تویى که چهار ستون ایمان را با بنیانى از نزول آیات سبز الهى انسجام بخشیدى. پس تو را و رمضان تو را مى ستایم.
پس سلام بر رمضان. اى ماهى که نماز‌ها تو را دوست دارند و قرآن نیز تو را گرامى مى دارد؛ که قرآن بر قلب تو آیه هایش را فرو فرستاد. سلام بر تو اى ماه رمضان، اى دوست مهربان خداوند که دست هاى سپید تو از میهمانى ملکوت برگشته است.
سلام بر تو اى رمضان که فانوس اعمال ما را به فروغ ابدى روشنى دادى.
سلام بر تو که قدر تو از هزار شب بالاتر است؛ اگر قدر تو را قدر بدانیم. تنها قرآن قدر تو را مى داند که تو را و پیامبر را در یکى از شب هاى تو، به میهمانى پذیرفت و امانتى سترگ را به تو سپرد. اى بهار، اى دوست، اى نیکوترین هنگام. اى ماه ماه که همیشه همدم نیکوى شبهاى نیاز ما هستى. اى میزبانى که به خانه تک تک ما آمدى و سبد سبد گل هاى نیایش و قرآن را به ما هدیه دادى.
سلام بر تو که دست ما را فشردى و از کوچه هاى پرپیچ و خم گناه عبور دادى و به سمت باغ هاى ناپیدا کران بردى. سلام بر تو که به همه پنجره‌ها یاد دادى سحرخیز باشند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°