70 درصد دانش آموزان پای تلویزیون نشستند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:12 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۷۷۲۰۲۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت تخمین زده می شود که حدود 70 درصد دانش آموزان از برنامه های مدرسه تلویزیونی استفاده کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علیرضا کمره ای با رد احتمال توقف آموزش دروس دانش آموزان در تلویزیون تصریح کرد: آموزش تلویزیونی تا پایان زمان تحصیل تداوم دارد و حتی پررنگ‌تر هم خواهد شد.
 
کمره ای گفت: درباره پخش آموزش دروس شاخه کاردانش هم طراحی‌های گسترده‌تری خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ برنامه در همه مقاطع تحصیلی و رشته‌ها از طریق تلویزیون تهیه و پخش شده است، افزود: حدود ۹۳ تا ۹۷ درصد پوشش تلویزیونی در کشور وجود دارد اما برآوردی از اینکه کدام دانش آموزان پای آموزش‌های تلویزیونی نشسته اند، نداریم. هرچند طبق ارزیابی‌های ما مسجل شده که حدود ۷۰ درصد بچه‌ها پای تلویزیون نشسته‌اند و آموزش‌ها را دنبال کرده‌اند و بیش از ۹ میلیون بار دانلود از طریق تلوبیون انجام شده است.

وی همچنین اظهار داشت که آماری از میزان دسترسی دانش آموزان به گوشی هوشمند در دسترس نیست.
 
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره چگونگی برگزاری امتحانات دانش آموزان هفتم تا یازدهم (متوسطه اول و دوم به جز دوازدهم) گفت: از عید به این سو چند سناریو داشتیم و بر روی روش‌های ارزیابی برای پایان خوب، متمرکز شدیم. ارزشیابی در شش پایه اول دوره ابتدایی که توصیفی است و آزمون هماهنگ پایه ششم هم منتفی شده است. امتحانات پایه نهم نیز به جهت تاثیر در هدایت تحصیلی، به صورت هماهنگ استانی برگزار می‌شد، اما امسال هماهنگ نخواهد بود و آن را ضروری نمی‌دانیم.

وی ادامه داد:، اما برای ارزشیابی‌ها، ابتدا باید دید دانش آموزان فضای آموزش حضوری را تجربه می‌کنند یا خیر؟ اگر بازگشت به مدرسه داشته باشند طبیعتا ارزشیابی‌های ما مشابه روش‌های سنجش قبلی است؛ به غیر از موضوع حجم دروس که بر اساس مدل ارائه شده، مدیر و معلم درباره آن به صورت غیرمتمرکز تصمیم می‌گیرند و آموزش را پایان می‌دهند. اما حالت دوم این است که امکان حضور مهیا نشود.

تعمیم ارزشیابی کیفی به دبیرستان

کمره‌ای افزود: البته ترجیح ما آزمون‌های حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در صورت صدور مجوز از سوی مراجع مربوطه است، اما اگر نشد؛ چاره‌ای جز ارزشیابی غیرحضوری نداریم که طراحی شده و دستورالعمل آن تبین شد و یک مرحله در شورای عالی کلیاتش بحث شده است و به این شکل است که معلمان بر اساس آموخته‌های دانش آموزان به میزان حجم تدریس شده با روش‌های چهارگانه مکمل و بر اساس ارزشیابی مستمر نوبت اول دانش آموز و همچنین عملکرد یک ماهه بعد از آن تا تعطیلی مدارس، ارزشیابی نهایی را انجام دهند. در واقع همان کاری بود که در دوره ابتدایی انجام می‌شود و حالا به پایه‌های بالاتر تعمیم پیدا می‌کند.

آزمون اینترنتی هماهنگ نداریم

وی در پاسخ به اینکه آیا آخر سال آزمون اینترنتی گرفته خواهد شد یا خیر؟ گفت: خیر، آزمون اینترنتی هماهنگ گرفته نخواهد شد، ولی معلم‌ها دارند آزمون‌ها و ارزشیابی‌ها را انجام و تکالیف را از سوی دانش آموزان دریافت می‌کنند. ارزشیابی از فرایند آموزش انجام می‌شود.

کمره ای گفت: امتحانات پایه دوازدهم قطعا حضوری خواهد بود و حجم امتحانات هم ۸۰ درصد محتوا و 20 درصد نمره اختیاری خواهد بود تا آموزش‌های ارائه شده دوره کرونا هم ترتیب اثر داده شود.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°