مسلمانان انگلیس و ماه ضیافت الهی در شرایط کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:59 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۷۲۰۳۷
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
رئیس مرکز اسلامی انگلیس در لندن گفت: در شرایط جدید مقرر شد حداکثر خدمات رسانی معنوی با استفاده ازظرفیت های فضای مجازی به مومنان روزه دار ارائه شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مرکز اسلامی انگلیس یکی از کانون های اصلی فعالیت های دینی به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی و اردو در پایتخت انگلستان است که همه ساله به ویژه در ماه مبارک رمضان میزبان شمار زیادی از مسلمانان مشتاق به حفظ شعائر اسلامی از ملیت های مختلف است.
 
حجت الاسلام و المسلمین سید "هاشم موسوی" رئیس مرکز اسلامی انگلیس در لندن گفت: این مرکز مانند دیگر مساجد و مراکز اسلامی از همان آغاز همه گیری ویروس کرونا در این کشور و برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی همه فعالیت ها، دوره های آموزشی و دیگر برنامه های حضوری خود را متوقف کرد.
 
این شرایط حتی بر سی امین نشست سالانه روحانیان و روسای مجامع و مراکز اسلامی انگلیس به مناسبت ماه ضیافت الهی هم اثر گذاشت و سبب شد این نشست با مدیریت مرکز اسلامی انگلیس به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شود.
 
نماینده ولی فقیه در مرکز اسلامی انگلیس شرایط جاری را فرصتی استثنائی برای انتقال مسیر حرکت تبلیغ از فضای فیزیکی به فضای مجازی دانست و افزود: در این نشست که برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی مشارکت بیش از هفتاد نفر از علما و ائمه جماعات، مبلغان و روسای مجامع و مراکز اسلامی با محور مرکز اسلامی انگلیس بصورت غیر حضوری و در فضای مجازی برگزار شد، درباره چگونگی ادامه فعالیت های ویژه ماه مبارک رمضان در مساجد و مراکز اسلامی در شرایط جدید تبادل نظر و با طرح های ارائه شده مقرر شد حد اکثر خدمات رسانی معنوی با استفاده ازظرفیت های فضای مجازی به مومنان روزه دار ارائه شود.
 
تطابق آموزش معنوی در ماه مبارک رمضان با شرایط جدید ناشی از همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی مساجد و مراکز اسلامی، یادآوری اهمیت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت دستور العمل های بهداشتی و ضرورت بزرگداشت شعائر اسلامی به ویژه مراسم ویژه ماه رمضان، ضرورت برگزاری آئین های دینی در فضای مجازی از جمله مواردی بود که شرکت کنندگان در این ویدئو کنفرانس بر آن تاکید کردند.
 
رئیس مرکز اسلامی انگلیس با توجه به رعایت محدودیت ها در برگزاری کلاس های حوزه علمیه انگلستان و کالج اسلامی لندن به شکل حضوری گفت: تلاش شد همه دوره های آموزشی حوزه علمیه انگلستان از همان آغاز همه گیری ویروس کرونا در این کشور در فضای مجازی ادامه یابد و پیگیری شود.
 
حجت الاسلام والمسلمین سید "هاشم موسوی" همچنین از آمادگی مرکز اسلامی انگلیس برای ارائه خدمات مشاوره ای و نیز همکاری های آموزشی با دیگر مراکز دینی خبر داد.
 
وی همچنین با اشاره به اهمیت حضور جوانان در مساجد و مراکز اسلامی و ورود حرفه ای جوانان در عرصه فضای مجازی، از همه ی علماء، رؤسای مراکز اسلامی و نیز مبلغان اسلامی خواست با توجه ویژه به جوانان و نیازمندی های فکری آنان از توان آنها در این عرصه نیز استفاده کنند.
 
در انگلستان شنبه ششم اردیبهشت اول ماه مبارک رمضان اعلام شده است .
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °