شناسایی و تعطیلی چند مهد زیرزمینی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:38 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۷۷۲۰۴۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی: چند موردی از مهد‌های فاقد مجوز و زیرزمینی که در ایام کرونا فعالت می‌کردند شناسایی و به مراجع ذیربط اعلام کردیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرید در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر با بیان این مطلب افزود: فعالیت این دست مراکز که از ستاد ملی مقابله با کرونا تبعیت نمی‌کنند مخاطراتی برای بچه‌ها و خانواده‌های آن‌ها ایجاد می‌کند از این جهت اگر هموطنان موردی از فعالیت این گونه مهد‌ها شناسایی کردند به سازمان بهزیستی شهرستان و استان خودشان اطلاع دهند.

او گفـت: تصمیم گیری درباره این گونه مراکز را ما با پیشنهاداتی به ستاد ملی کرونا سپرده ایم.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی با بیان این که مهد‌های کودک جزو مشاغلی است که از کرونا آسیب دیده اند و به همین دلیل حمایت‌های لازم از آن‌ها پیش بینی شده است گفت: ۸۰ تا ۹۰ درصد مهد‌ها شهریه را ماهانه دریافت می‌کنند و بر اساس قرارداد ایام تعطیل (فروردین و اردیبهشت) طبق قرار داد نباید وجهی از خانواده دریافت شود.

فرید با اشاره به اندک بودن قرارداد‌های سالانه در مهد‌ها گفت: در مورد مهد‌هایی که هزینه‌ها را طبق قرار داد سالانه دریافت کرده باشند موضوع تحت بررسی است و در همین هفته دستورالعمل این موارد را اعلام خواهیم کرد و در صورت نیاز خانواده‌هایی که قرار داد سالانه دارند به ادارات بهزیستی شهر و استان خودشان مراجعه کنند تا راهنمایی شوند.

او افزود: برخی از این مهد‌ها خدماتی در فضای مجازی ارائه می‌کنند و طبق آن بخشی از شهریه را دریافت می‌کنند که اگر توافقی با خانواده‌ها در این زمینه صورت گرفته باشد، مشکلی نیست، اما اگر توافق نباشد آنچه برای ما سندیت دارد قراردادی است که بین مهد و خانواده‌ها بسته شده است.

فرید درباره وضع مربیان و معلمان مهد هم گفت: مربیان و معلمان مهد هم جزو مشاغلی هشتند که آسیب دیده اند و مشمول خدمات حمایتی مصوب مثل بیمه بیکاری می‌شوند آن دسته از مهد‌ها که سالانه قرار داد بسته اند هیچ، اما اکثر مهد‌ها ماهانه قرار داد بسته اند برای همین بیم آن می‌رود که این گونه مهد‌ها تعطیل شوند و ۱۰۰ هزار نیروی شاغل آن‌ها بیکار شوند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °