کاهش سود بانکی، نتیجه اقدامات احتیاطی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:27 - جمعه 02 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۰۴۳
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰
رئیس کل بانک مرکزی گفت: آنچه امروز در بازار پول در خصوص روند سود سپرده‌ها و سود بین بانکی مشاهده می‌شود در کنار برخی تحولات اقتصادی، عمدتا نتیجه تاثیر اقدامات احتیاطی در کمتر از دو سال گذشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «عبدالناصر همتی» روز شنبه با انتشار یاداشتی در اینستاگرام با اشاره به برخی اقدامات انجام شده، نوشت: نظارت جدی و مدیریت شده بانک مرکزی بر بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری ناتراز و مشکل‌دار، بر اساس اختیارات کسب شده از سران قوا از جمله این اقدامات است.

همتی اضافه کرد: تجدید نظر در صلاحیت فنی مدیران بانک‌هایی که عملا ناقض مقررات مصوب بوده اند و تداوم اعمال مقررات و جلوگیری قاطع از اضافه برداشت بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری و کاهش تدریجی و رساندن آن به حداقل ممکن از دیگر اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر است.

رئیس کل بانک مرکزی به ادغام عملی بانک‌های وابسته به نیرو‌های مسلح و طی تشریفات اداری آن در چند هفته آینده اشاره کرد و گفت: شفاف سازی تراکنش‌های بانکی و اعمال مقررات شدید در نقل و انتقال پول، برای مبارزه با پول شویی از جمله اقدامات انجام شده است.

وی گفت: آغاز به کار عملیات بازار باز و تلاش برای توسعه آن که در کنار سایر اقدامات به تعدیل غیر دستوری و تدریجی نرخ سود بین بانکی، سود بانکی و اوراق خزانه کمک کرده که نتیجه آن کنترل رشد شبه پول در مجموعه نقدینگی است.

رئیس کل بانک مرکزی خاطر نشان کرد: امید است با تعمیم اقدامات احتیاطی کلان به سایر بازارها، شاهد هرچه بیشتر ثبات اقتصادی کلان باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°