دستور رئیس جمهور برای آزاد سازی ۱۸ میلیون ماسک مازاد مراکز درمانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:56 - سه‌شنبه 06 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۰۶۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
رئیس جمهور با اشاره به درخواست وزارت صنعت مبنی بر آزاد سازی ۱۸ میلیون ماسک مازاد مصرف کادر درمان و اعلام موافقت وزارت بهداشت، دستور موافق خود را در این باره صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای روحانی، در جلسه با نمایندگان بخش خصوصی و صنعتگران کشور با اشاره به درخواست آزاد سازی ۱۸ میلیون ماسک مازاد مصرف کادر درمانی و مراکز بهداشتی کشور از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اعلام موافقت وزارت بهداشت، دستور موافق خود را برای تحقق این امر صادر کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: در دولت از ما خواسته شد که نیازمندی‌های داخلی را تأمین کنیم و مواد ضدعفونی و لوازم بهداشتی را می‌توانیم صادر هم بکنیم. ما در دولت به وزیر صمتمان این اجازه را دادیم که واحد‌های تولیدی که مازاد دارند تولید می‌کنند، بتوانند صادر هم بکنند.
 
آقای روحانی گفت: این خیلی مهم است که ما از همان روز اولی که نیازمند بودیم تا به امروز که دو ماه بیشتر نشده است. امروز در نقطه‌ای قرار گرفته‌ایم که در برخی از اقلام ما قدرت صادرات هم داریم.

وی ادامه داد: یک مقدار کمک کنیم حتی در کیت‌های تشخیص هم در آینده ممکن است نیازمندی‌های داخلی ما هم تأمین شود و صادرات هم داشته باشیم. همین امروز صبح ما داشتیم تصمیم می‌گرفتیم برای جلسه فردای کرونا برای ماسک که آیا در بعضی موارد الزامی کنیم یا نه، معاون وزیر صمت از وزیر بهداشت برای ۱۸ میلیون ماسک اجازه گرفت که آزاد کند.

رئیس جمهور اضافه کرد: این ۱۸ میلیون ماسک در اختیار وزارت بهداشت و درمان بود و ما گفتیم اگر نیاز ندارید آزاد کنیم. وزیر بهداشت هم گفت نیازی نداریم. پس می‌شود قدم به قدم به جلو رفت و مشکلات را حل کرد و قدم‌های بعد هم برای صادرات قدم برداشت کما اینکه همین امروز در برخی از اقلام چنین توانی را داریم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۴°