شمار فوتی‌های کرونا در جهان از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:00 - شنبه 25 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۲۰۷۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
کرونا هر روز، رکورد‌های جدیدی را در جهان ثبت میکند. جدیدترین آن، عبور شمار فوتی‌های کرونا در جهان از مرز ۲۰۰ هزار نفر است و خیز شمار مبتلایان برای ۳ میلیونی شدن.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در این حال، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده: هیچ تضمینی وجود ندارد که مبتلایان به کرونا، بار دیگر به این بیماری گرفتار نشوند.

درآمریکا، میزان افزایش شمار فوتی‌های کرونایی، چندین روز است که کم نشده. فقط در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در آمریکا، نزدیک ۲۴۵۰ نفر افزایش یافته و از ۵۴ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفته. از ظهر دیروز تا حالا، دست کم ۳۵ هزار نفر هم به مبتلایان کرونا در آمریکا اضافه شده و آمار را به بیشتر از ۹۶۰ هزار تن رسانده.

فرماندار نیویورک اعلام کرد که علی رغم برخی تصمیمات و محدودیت‌ها، شمار مبتلایان به کرونا در این ایالت به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسیده.

گزارش‌ها از آمریکا حاکیست، علیرغم اینکه دولت ترامپ، مدعی آزمایش ۵.۱ میلیون نفر برای مشخص شدن ابتلا به کروناست؛ اما کمبود شدید کیت‌های تست کرونا، در بسیاری از ایالت‌های آمریکا، هنوز موضوعی جدی است.

پس لرزه‌های توصیه‌های کرونایی ترامپ هم ادامه داره. دست کم ۱۰۰ نفر فقط در نیویورک، با عمل به پیشنهاد ترامپ، راهی بیمارستان‌ها شده اند. دردسرساز شدن صحبت‌های ترامپ، موجب شده، تصمیمی جدید برای سخنرانی‌های او گرفته شود.

ویروس کرونا، اوضاع اقتصادی را در قاره سبز قرمز کرده. به عنوان نمونه، فقط لغو پرواز‌ها در این چند هفته، زیان‌های سنگین مالی، در کنار بیکاری چشمگیری را به بار آورده. هرچند سایه اختلافات درباره‌ی موثر نبودن کمک مالی اتحادیه اروپا، همچنان باقی است، اما نهایتا کمیسیون اروپا، بسته کمک مالی ۵۴۰ میلیارد یورویی، برای مشاغل و آسیب دیدگان از کرونا تصویب کرده.

در انگلیس، که حالا بیش از ۱۴۸ هزار مبتلا به کرونا دارد، رکوردی جدید از میزان فوتی‌های کرونا ثبت شد.

وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد که با ثبت ۲۸۶۱ مورد ابتلای جدید به کرونا، شمار مبتلایان به بیش از ۱۰۷ هزار و ۷۷۰ مورد افزایش یافته. همچنین با ثبت ۱۰۶ مورد مرگ جدید، شمار قربانیان کرونا در این کشور به ۲۷۰۶ تن افزایش یافت.

در روسیه، با جان باختن ۳۸ بیمار دیگر گرفتار کرونا در مسکو، شمار فوتی‌های کرونا در پایتخت روسیه به ۴۰۴ تن رسید. آمارفوتی‌های کرونا در سراسر روسیه به ۶۸۱ نفر رسیده. بیش از ۷۴ هزار و ۵۰۰ نفر هم در سراسر این کشور به کرونا مبتلا شده اند.

در ایتالیا، هرچند به نسبت می‌توان گفت، از شدت افزایش آمار‌های کرونایی کمی کاسته شده، اما مسئولان اینکشور تصمیم گرفته اند، محدودیت‌های کرونایی را، همچنان ادامه دهند. حتی مراسم روز استقلال ایتالیا هم، بدون حضور مردم، و فقط با مشارکت مسئولان شهری در میلان و رم برگزار شد؛ و یک ابتکار در آلمان. یک استارت آپ، در شهر کلن آلمان، در حال تولید قطعه‌ای جدید، برای پله‌های برقی، تا با استفاده از اشعه‌ی UV، محل قرار گرفتن دست را، ضدعفونی میکند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۶°