تاکید رئیس قوه قضائیه بر اجرای سریع و به موقع احکام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 06 مرداد 1400
کد خبر : ۷۷۲۰۸۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
رئیس قوه قضاییه صبح امروز به صورت از پیش اعلام نشده، از دادسرا و دادگستری شهرستان ری بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، در این بازدید بر اجرای سریع و به موقع احکام و در دادگاه‌های خانواده بر ارائه فرصت به منظور صلح و سازش در میان زوجین و ارجاع پرونده‌های خانواده در بدو امر به شورا تاکید کرد.

رئیس قوه قضاییه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف دادسرا و دادگستری این شهرستان، در جریان مشکلات حقوقی و قضایی برخی از مراجعان قرار گرفت و دستورات لازم را صادر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی ابتدا از معاونت ارجاع دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری بازدید کرد. واحد رایانه، دفتر معاون دادستان، اجرای احکام انقلاب، شعبه یازدهم دادیاری، شعبه دوم دادیاری، شعبه ۱۱ بازپرسی، شعبه چهارم بازپرسی، شعبه هفتم دادیاری و واحد اظهارنظر، دیگر مقصد‌های رییس قوه قضاییه در جریان بازدید از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری بود.

در این بازدید یکی از مراجعان در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی از اجاره دادن خیابان روبروی دادسرا انتقاد کرد و خواستار تحقیق پیرامون مسائل شهرستان ری شد.

سایر مراجعان به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری نیز درخواست‌های خود را به صورت مکتوب به رییس قوه قضاییه تحویل دادند و دستورات لازم پیرامون رسیدگی به این درخواست‌ها از سوی حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی صادر شد.

در طی بازدید از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری، رییس قوه قضاییه بر شنیده شدن حرف مردم، رسیدگی با حوصله به پرونده‌ها و احقاق حق تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی همچنین دستوراتی به منظور توسعه فضای اداری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری صادر کرد.

در طی این بازدید، رییس قوه قضاییه در زمینه تسریع در رسیدگی به پرونده‌های کثیرالشاکی در دادسرا نیز دستوراتی صادر نمود.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی پس از بازدید از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری، به دادگستری این شهرستان رفت و در ابتدای امر از واحد اجرای احکام خانواده بازدید کرد.

ابتدا شعبه ۹، ۶، ۸ دادگاه خانواده و دفتر شعبه ۷ دادگاه خانواده از سوی رییس قوه قضاییه مورد بازدید قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در طی این بازدید، دستور رسیدگی به مشکل پیرمردی را که عنوان میکرد از ورود وی به دادسرا جلوگیری شده بود، صادر کرد.

همچنین برخی از مراجعان مشکلات حقوقی خود را به صورت شفاهی و مکتوب بیان کردند و رییس دستگاه قضایی نیز دستورات لازم را برای رسیدگی به مشکلات آن‌ها صادر کرد.

در پایان این بازدید، رییس قوه قضاییه راهنمایی‌های لازم را در خصوص مشکل حقوقی یکی از مراجعان که سرباز بود، به وی ارائه کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °