جمع‌آوری معتادان متجاهر برای تست کرونا از فردا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:56 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۱۳۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
استاندار تهران گفت: فردا جمع‌آوری معتادان متجاهر برای قرنطینه و تست بیماری کرونا در شهر تهران آغاز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به لزوم جمع آوری معتادان متجاهر اظهار داشت: با توجه به اینکه مهلت نگهداری معتادین متجاهر بر اساس مصوبات قبلی بین سه تا شش ماه بوده و امکان تمدید نگهداری آن‌ها نبود، بعضی از مراکز نگهداری نسبت به رهاسازی معتادین متجاهر اقدام کردند.

او ادامه داد: از سوی دیگر در اسفندماه نیز به سبب شیوع بیماری کرونا، جمع‌آوری و پذیرش معتادین متجاهر متوقف شد که این امر سبب شد با خیل زیادی از معتادین متجاهر در سطح شهر تهران و شهرستان‌ها مواجه شویم.

استاندار تهران سپس عنوان کرد: به ستاد ملی کرونا پیشنهاد دادیم که مهلت نگهداری معتادین در مراکز نگهداری تمدید شود که با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا ۳ تا ۶ ماه دیگر این مهلت قابل تمدید شد، از سوی دیگر کمیته درمان مقابله با کرونا را متقاعد کردیم نسبت به جمع‌آوری و نگهداری معتادین رها شده اقدام کنند.

محسنی بندپی با اشاره به برگزاری چند جلسه پیرامون این موضوع گفت: امروز تقسیم کاری صورت گرفت که بر اساس آن جمع آوری معتادین متجاهر به عهده نیروی انتظامی قرار گرفت، ضمن اینکه انتقال معتادین به مراکز نگهداری با همکاری شهرداری انجام شود.

او سپس تصریح کرد: مقرر شد مرکزی جهت قرنطینه معتادان به منظور گرفتن تست در نظر گرفته شود که اگر تست این افراد مثبت بود به جای دیگر منتقل می‌شود و کسانی که تستشان منفی باشد ۱۴ روز در مرکز فشافویه قرنطینه شوند که سازمان امور زندان‌ها مسئولیت قرنطینه را به عهده دارد و در این مرکز قرنطینه دو اقدام صورت می‌گیرد، اول انجام تست اعتیاد که به عهده بهزیستی است و همچنین تست کووید ۱۹ که به نمایندگی از دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران این مسئولیت را عهده‌دار شده است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: از آنجا که تصمیم قبلی مبنی بر جمع آوری روزانه ۵۰ معتاد متجاهر بود تصمیم بر آن شد که این تعداد به روزانه ۱۰۰ نفر افزایش پیدا کند تا در مدت کمتری نسبت به جمع آوری افراد آسیب‌پذیر اقدام و چرخه انتقال بیماری کرونا قطع شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°