سهم ۴۱ درصدی کمیته امداد در اشتغال سال ۹۸
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:45 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۷۷۲۱۳۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: ۴۱ درصد از اشتغال کشور در سال گذشته توسط کمیته امداد شکل گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: در سال ۹۸ کمیته امداد موظف بود که ۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کند، اما توانست ۱۷۰ هزار و۹۰۰ فرصت شغلی را در کشور ایجاد کند.

او افزود: در این مدت ۱۵۱ هزار و ۷۶۳ طرح اشتغال به صورت هدایت شغلی و ۲۴ هزار و ۱۳۷ مورد به صورت راهبری شغلی ایجاد شد.

عبدالملکی افزود: یک هزار و ۳۳۰ راهبر شغلی ما را در این مسیر کمک کردند و ۴۱ درصد از اشتغال کشور در سال گذشته توسط کمیته امداد شکل گرفت.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه در سال ۹۰ تا ۹۶ متوسط اشتغال ایجاد شده کمیته امداد ۲۰ درصد بود، گفت: در سال ۹۷ این میزان به ۳۰ درصد رسید و درسال ۹۸ توانستیم ۴۱ درصد از اشتغال کشور را ایجاد کنیم.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: بخش زیادی از منابع تسهیلات اشتغال کمیته امداد در قالب تبصره ۱۶ و همچنین منابع اشتغال روستائیان و عشایر است.

او با بیان اینکه در حوزه تسهیلات اشتغال نیز کمیته امداد در سال ۹۸ رکورد جدیدی در ۴۱ سال اخیر ثبت کرده، افزود: کمیته امداد توانسته ۴۷۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت کند که بیش از ۲ میلیارد تومان آن از طریق تبصره ماده ۱۶، ۱۳۰۰ میلیارد تومان از طریق قانون اشتغال روستائیان و عشایر و ۳۵۰ میلیارد تومان دیگر را نیز از صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت پرداخت کرده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه تسهیلات مصوب ما در سال ۱۳۹۸ حدود ۵۸۰۰ میلیارد تومان بوده، گفت: متأسفانه ۱۰۹۰ میلیارد تومان آن پرداخت نشده است که در صورت پرداخت می‌توانستیم حدود ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را در سراسر کشور ایجاد کنیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خمینی (ره) افزود: در سال ۹۹، اگر شبکه بانکی ۱۰۰ درصد تسهیلات متعلق به کمیته امداد را پرداخت کند می‌توانیم ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در سراسر کشور ایجاد کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°