داشتن کد بورسی برای خرید واحد‌های ETF ضروری نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:17 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۱۳۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس: دولت اعلام کرده که سهام ۱۳ شرکت را واگذار می‌کند و قانونگذار جهت تسهیل دسترسی همه مردم به بازار سرمایه داشتن کد بورسی را برای پذیره نویسی اولیه ضروری ندانسته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمدرضا معتمد در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: در مرحله اول سهام بانک ملت، بانک تجارت، بانک صادرات و بیمه اتکایی امین و بیمه البرز عرضه می‌شوند و طبق مصوبه هیئت وزیران هر شخص حقیقی می‌تواند حداکثر ۲ میلیون تومان سهام (واحد) خریداری کند.

او گفت: شروع پذیره‏‌نویسی از ۱۴ اردیبهشت و پایان پذیره‌نویسی ۳۱ اردیبهشت خواهد بود.

مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: بعد از پذیره نویسی اولیه از طریق درگاه‌های بانکی، بانک‌ها طبیعتا ۲ ماه فرصت دارند تا اطلاعتشان ثبت شود و کد بورسی رای خریداران فاقد کد بورسی صادر شود از این رو حدود اول مردادماه امکان معامله سهام واگذار شده فراهم خواهد شد.
 
او در خصوص کشف قیمت سهام و تخفیف ۲۰ درصدی و شرکت‌هایی که سهامشان فروخته می‌شود توضیح داد:
محمدرضا معتمد با بیان این که سهام شرکت‌های عرضه اولیه معمولا ارزان‌تر و سودآوری مناسبی در کوتاه مدت دارد گفت: البته توصیه ما به سرمایه گذاران این است که در سرمایه گذاری افق‌های بلند مدت را در نظر بگیرند و برای افق‌های ۵ تا ۱۰ سال سرمایه گذاری کنند.

او با اشاره به اعتماد و اقبال مردم به بازار سرمایه گفت: با عنایت به این که ممکن است دانش کلی همه سرمایه گذاران به اندازه‌ای نباشد که بتوانند از فرصت‌های بهتر سرمایه گذاری بهره بیشتری ببرند توصیه ما این است که به صورت غیر مستقیم و از طریق شرکت‌های سرمایه گذاری که در این زمینه فعالیت تخصصی و حرفه‌ای دارند وارد بورس شوند.

مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین با بیان این که استفاده از واژه «حباب» برای بازاری که ۶۵۰ شرکت و چندین صندوق سرمایه گذاری دارد دقیق و درست نیست گفت: بازار سرمایه از بازار‌های دیگر متاثر می‌شود قطعا کاهش سود بانکی از علل اقبال مردم به بورس و جستجوی فرصت‌های سرمایه گذاری بهتر است ضمن این که بازده شرکت‌ها و سودآوری اغلب شرکت‌ها در یک سال گذشته خوب بوده است هرچند که پتانسیل همه شرکت‌ها یکسان نیست.

 

 

   

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°