خبر ۲۰ دوشنبه ۸ اردیبهشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:54 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۷۲۱۴۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۷
هم اندیشی رئیس جمهور با مدیران پارکهای علم و فناوری؛ اظهارات رئیس قوه قضائیه درباره گزارش دیوان محاسبات؛ فاصله گذاری هوشمند سیاست اصلی دولت؛ فوت 96 بیمار کرونایی دیگر در کشور و شمار مبتلایان کرونا در جهان از عناوین این بخش خبری بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 اقتصاد سنتی و فعالیت خدمات دانشگاه سنتی باید جاش رو به فعالیت‌های نوین و علمی بده ... رئیس جمهور در نشست هم‌اندیشی با مدیران پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان گفت: دانشگاه‌های سنتی باید به دانشگاه‌های فناورانه و متصل به تولید تبدیل بشه و هم خدمات هم به سمت دانش بنیانی شدن و دیجیتالی شدن حرکت کنه.

رئیس جمهور روند شتابان درآمدزایی و اشتغال زایی پارک‌های علم و فناوری رو بسیار ارزنده دونست و گفت: تقویت بیش از پیش زنجیره رابطه دانشگاه، تولید کننده و پارک‌های علم و فناوری ضروریه رئیس‌جمهور با اشاره به رشد ۱۹ درصدی پارک‌های علم و فناوری در ۷ سال گذشته اضافه کرد: در ماه‌های اخیر مقابله با کرونا هم فرصت خاصی برای فعالیت پارک‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در حوزه بهداشتی فراهم کرد.

رئیس قوه قضائیه خطاب به مقامات قضائی گفت: به هیاهو‌ها و حاشیه سازی‌های سیاسی و اظهارات نامناسب این روز‌ها توجه نکنید و از مسیر عدل و انصاف خارج نشوید ... حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه اضافه کرد هیچ گزارشی تا امروز از دیوان محاسبات که حاکی از تردید یا اشتباه در گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ باشد واصل نشده، بلکه بر اتقان گزارش تأکید هم شده.
رئیس دستگاه قضا، نظارت و شفافیت رو دو رکن اساسی در حکمرانی خوب دونست و تاکید کرد: دستگاه‌ها باید از نظارت استقبال کنند، چون مسئله بیت‌المال است، دستگاه‌های اداری هم به روشن شدن موضوع کمک کنن ... حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: پرونده‌های متعدد ارزی در دادسرای تهران محرمانه نیست؛ باید نتایج رسیدگی‌ها به اطلاع مردم برسه.

سخنگوی دولت گفت: تداوم طرح فاصله‌گذاری هوشمند همچنان سیاست اصلی دولته ... آقای ربیعی تاکید کرد: سفید بودن برخی مناطق به هیچ عنوان به معنای تمام شدن این بیماری و رسیدن به شرایط عادی نیست.

سخنگوی دولت با بیان اینکه سرپا نگه‌داشتن کسب و کار‌های آسیب‌دیده از کرونا در اولویته گفت: حفظ وضعیت اقتصادی و تاب‌آوری اقتصادی در دوران کرونا و جلوگیری از اخراج کارگران در کانون فعالیت دولت قرار داشته ... سخنگوی دولت اشاره‌ای به گزارش اخیر دیوان محاسبات کرد و گفت: این گزارش برای بررسی به کمیسیون برنامه و بودجه رفته، در کمیسیون پاسخ‌های دولت هم بررسی و در نهایت گزارش کمیسیون در صحن علنی قرائت خواهد شد ... آقای ربیعی اضافه کرد: این گزارش متأسفانه جو منفی شدیدی به همراه آورد، اما دولت تأکید دارد سرنوشت حتی یک سنت ارز‌های داده شده باید مشخص باشد

معاون بهداشت وزارت بهداشت با هشدار درباره عادی پنداشتن وضع بیماری کرونا گفت: اگر عادی‌سازی صورت بگیره این بیماری دوباره اوج می‌گیره ... هموطنان باید فاصله گذاری اجتماعی رو جدی بگیرند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت:متاسفانه ۹۶ بیمار کرونایی دیگه در ۲۴ ساعت گذشته جان باختن که مجموع جان باختگان به پنج هزار و ۸۰۶ نفر رسید ... آقای جهانپور اضافه کرد: با شناسایی ۹۹۱ مورد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در کشور به ۹۱ هزار و ۴۷۲ نفر رسید که خوشبختانه هفتاد هزار و ۹۳۳ نفر، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

پرتردد و شلوغ حال این روز‌های پایتخته ... تردد‌های ضرور شهروندان به شرط رعایت فاصله اجتماعی و داشتن دستکش و ماسک قابل قبوله، اما یه روی دیگه هم داره ... بی دلیل بیرون اومدن بدون توجه به توصیه ها. (گزارش)

توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران و اقتدار نظام در عرصه‌های مختلف، دوست و دشمن رو هم به اذعان واداشته ... حتی برخی وابستگان به رژیم سابق نیز با واقع بینی درباره تحولات ایران مواضعی متفاوت از آنچه انتظار می‌ره، اتخاذ کرده اند، اردشیر زاهدی از آن جمله است ... (گزارش)

پیگیری اعتبارسنجی در شورای نگهبان ... سخنگوی این شورای گفت: اگر مدرک "منتخب تفرش" تایید نشه، انتخابات در این حوزه انتخابیه به میاندوره‌ای کشیده میشه.

جولان کرونا در جهان ... شمار مبتلایان کرونا در جهان به مرز سه میلیون نفر رسیده ... از این آمار حدود ۲۰۷ هزار نفر تسلیم کرونا شده و جان باختن ... البته توصیه‌های پیشگیرانه و فاصله‌گذاریِ اجتماعی، توصیه‌ای جهانی برای پیشگیری از گسترشِ بیشترِ این بیماری است.
رئیسان جمهور ایران و اندونزی در گفتگوی تلفنی بر ضرورت توسعه، تقویت و تحکیم همه‌جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران تأکید کردن ... آقای روحانی در این گفتگو با اشاره به موفقیت‌های ایران در مقابله با کرونا آمادگی کشورمون رو برای انتقال تجربیات و تأمین نیاز‌های اندونزی در مبارزه با کرونا اعلام کرد ... رئیس جمهور تحریم‌های آمریکا علیه ایران رو در تعارض با حقوق بنیادین بشر دونست و اضافه کرد: اعمال محدودیت‌های غیرقانونی در شرایطی که همه کشور‌ها در حال مبارزه با کرونا هستن، می‌تونه خطرناک باشه.
**
وزیر خارجه خطاب به مقامات آمریکایی گفت: رویابافی کافیه، شما شکست خوردید؛ ملت ایران همیشه خودش برای سرنوشتش تصمیم می‌گیرد ... آقای ظریف در واکنش به اظهارات وزیرخارجه آمریکا اضافه کرد: دو سال پیش، پمپئو و رئیسش اعلام کردند مشارکت آمریکا در برجام رو متوقف می‌کنن، با این امید که فشار حداکثری آن‌ها ایران رو به زانو درخواهد آورد ... بعد از شکست تحقیرآمیز این سیاست، پمپئو می‌خواهد دوباره به مشارکت در برجام بازگردد.
**
فتح قله ۸۲۰ هزار واحدی شاخص بورس ... شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با رشد ۲۲ هزار و ۵۴۳ واحدی به ۸۲۰ هزار و ۳۵۷ واحد رسید.
**
آغاز ترخیص نسیه کالا‌های اساسی و ضروری مورد نیاز مردم از گمرکات ... معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: موجودی کالا‌های اساسی در گمرکات بیش از ۴ میلیون و ۲۳۰ هزار تُنه که با تمهیدات در نظر گرفته شده در کمترین زمان ممکن ترخیص خواهد شد.
**
پیش بینی پایان هفته‌ای پربارش در کشور ... با ورود سامانه بارشی جدید از چهارشنبه بارش‌های بهاری تقویت و کل کشور گسترده میشه ... بارش‌ها امروز در شمال شرق کشور تمرکز بیشتری داشت ... بارش‌های رگباری و بارش تگرگ در بخش‌هایی از خراسان شمالی و خراسان رضوی با آبگرفتگی معابر همراه شد. (گزارش)
**
سامانه پدافند هوایی ارتش سوریه موشک‌های شلیک شده از جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به اطراف دمشق رو رهگیری و بیشتر اون‌ها رو پیش از اصابت منهدم کرد ... در این حمله که از سمت جولان اشغالی صورت گرفت سه غیرنظامی شهید شدن ... خبرگزاری رسمی سوریه هم اعلام کرد: نظامیان آمریکایی کاروانی متشکل از ۳۰ دستگاه تانکر سوخت و کامیون‌های حامل سلاح رو از عراق به داخل خاک سوریه انتقال دادند.
**
عصبانیت صهیونیست‌ها از پخش مجموعه ضد صهیونیستی «پایان» از تلویزیون مصر ... در این مجموعه تلویزیونی پایان موجودیت رژیم صهیونیستی پیش بینی و اعلام شده این رژیم یکصد سالگی خود را نخواهد دید.

پول بلیت پرواز‌های خارجی کنسل شده همچنان رو هوا... مسافرانی که با شیوع کرونا خونه نشین شدن، اما پول بلیت شون رو نتونستن بگیرن. (گزارش)

مرور ایستادگی و تلاش مردانی که با فعالیت شبانه روزی خودشون کاری می‌کنن، تا ما بتونیم توشهر نفس بکشیم و قدم بزنیم بدون اینکه پا روی زباله بزاریم. (گزارش)
برچسب ها: خبر 20 ، خبر مشروح
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °