پرداخت کامل مطالبات گندمکاران؛ سه شنبه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:40 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۱۴۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان مطالبات کشاورزان است که از این میزان ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است و بقیه هم فردا سه شنبه ۹ اردیبهشت پرداخت می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 یزدان سیف با حضور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: با همت کشاورزان و تداوم بارندگی‌ها در فصل بهار و نبود تنش دمایی پیش بینی می‌کنیم امسال ۱۴ میلیون تن تولید گندم داشته باشیم که از این میزان حداقل حدود ۱۰ و نیم میلیون تن را دولت به صورت تضمینی از کشاورزان می‌خرد.
وی با بیان اینکه مصرف گندم کل کشور در سال حدود ۱۱ میلیون تن است، گفت: با توجه به ذخایری که وجود دارد امسال هیچ مشکلی در زمینه تأمین نیاز داخل نخواهیم داشت.

آقای سیف افزود: همیشه ذخایر راهبردی گندم را در کشورمان داریم.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: اکنون حدود ۱۸ میلیون تن ظرفیت سیلوی استاندارد غلات را در کشور داریم که برای نیاز داخل کافی است، اما در برخی مناطق به ویژه در جنوب خوزستان و ایلام شرایط لازم را برای سرمایه گذاری در این زمینه فراهم کردیم تا از نظر پراکندگی سیلو‌ها هم وضعیت ما بهتر شود.
آقای سیف اضافه کرد: نظام لجستیکی را مبتنی بر تولید داخل طراحی کردیم و گندم، بیشتر در محل‌های مصرف، نگهداری می‌شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره قیمت خرید‌های تضمینی گفت: همه زنجیره، خرید، حمل و نقل و ذخیره سازی گندم تحت پوشش دولت است و هر گونه خرید، حمل و نگهداری آن بدون درج در سامانه شرکت بازرگانی دولتی ایران ممنوع است.
وی اضافه کرد: امسال دولت گندم معمولی را با قیمت هر کیلو گرم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و گندم دوروم را ۲ هزار و ۶۰۰ تومان از کشاورزان می‌خرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°