باید خود را در برابر تهدیدات نوظهور به روز کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۷۷۲۱۶۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
وزیر دفاع گفت: عملکرد و آثار ویروس کرونا می‌تواند کشور‌های متخاصم را برای پیشبرد اهداف شوم بین المللی خود علیه ملت‌های دیگر تحریک کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری دفاع مقدس؛ امیر سرتیپ «امیر حاتمی» با حضور در بیمارستان چمران در دیدار با کادر پزشکی، پرستاری و درمانی بیمارستان فوق تخصصی شهید چمران از زحمات و تلاش‌های صادقانه کادر درمانی کشور بویژه پزشکان و پرستاران بیمارستان شهید چمران قدردانی کرد.
 
باید خود را در برابر تهدیدات نوظهور به روز کنیم
 
وی افزود: فرمایشات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در مورد کادر درمانی نشانگر اهمیت و جایگاه ویژه این شغل شریف و خطیر در جامعه اسلامی و توجه همه ارکان کشور به مسئولیت مهم این عزیزان است.

وزیر دفاع گفت: از کادر درمان و پزشکی کشور که بدون هیچ چشم داشتی، همانند رزمندگان دوران دفاع مقدس، شجاعانه وارد میدان مبارزه با ویروس کرونا شدند تشکر می‌کنم.

امیر حاتمی افزود: خداوند از نیت بندگان خود آگاه است و قطعاً اجر و ثواب فراوان این قشر خدمتگزار و زحمتکش نزد خداوند متعال مأجور خواهد ماند.

وی با تشریح مسئله سلامت به عنوان اولویت مهم زندگی جوامع افزود: هم سلامت، هم امنیت در شمار نعمت‌های بزرگی است که انسان تا از آن نعمت‌ها محروم نباشد، اهمیت و ارزش آن را متوجه نخواهد شد و مجموعه پزشکی و پرستاری و بقیه کادر‌های درمانی، در واقع تأمین‏ کننده این نعمت بزرگ برای جامعه‏ اند و نقش پیش قراولان عرصه بهداشت و سلامت در این میان، نقش بسیار برجسته‏‌ای است.

وزیر دفاع با تأکید بر توجه ویژه وزارت دفاع به مقوله بهداشت و درمان کارکنان و خانواده نیرو‌های مسلح خاطرنشان کرد: با اهتمام دولت و مجلس شورای اسلامی و بیمه درمانی نیرو‌های مسلح اعتبار و بودجه مناسبی به بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح اختصاص یافته است و امیدواریم بتوانیم بهترین و با کیفیت‌ترین ترین خدمات را در مرکز درمانی نیرو‌های مسلح و سایر مراکز طرف قرار داد در سطح کشور به کارکنان شاغل و بازنشسته نیرو‌های مسلح و مردم عزیزمان تقدیم کنیم.

امیر حاتمی با بیان اینکه مسئولان بهداشت و درمان وزارت دفاع و بیمارستان فوق تخصصی شهید چمران در شرایط تحریم عملکرد مطلوبی در تولید و تأمین تجهیزات بهداشتی و درمانی تحریمی داشتند، افزود: این بیمارستان در موضوع مبارزه و درمان «کرونا» نیز عملکرد موثر و رضایت بخشی از خود به نمایش گذاشت.
وی با بیان اینکه تمام تجربیات و دست آورد‌های شناختی «کرونا» باید به خوبی ثبت و ضبط شود، تصریح کرد: این ویروس دستاورد‌های چند وجهی برای کشور داشت و تجربه ما را برای مواجه با تهدیدات نوین آینده به مراتب بالاتر برد.

وزیر دفاع با بیان اینکه ویروس کوید ۱۹ تنها یک مسئله بهداشتی نیست، گفت: این ویروس تمامی ابعاد زندگی از جمله فرهنگی، بهداشتی، امنیتی و بویژه اقتصادی را تحت تاثیر قرار داد و ما باید آمادگی خود را در برابر تهدیدات نوظهور آینده همواره به روز کنیم.

وی تصریح کرد: عملکرد و آثار ویروس کرونا می‌تواند کشور‌های متخاصم را برای پیشبرد اهداف شوم بین المللی خود علیه ملت‌های دیگر تحریک کند و بنابراین ضرورت دارد بدنه کشور برای مواجهه با تهدیداتی از این جنس آمادگی و اراده خود تقویت نمایند.

امیر حاتمی با بیان اینکه «کرونا» اراده ملت و مسئولان را مورد آزمون قرار داد گفت: قطعاً کادر درمانی و پزشکی کشور به مانند سربازان وفادار در جنگ تحمیلی، از گروه‌هایی بودند که بیش از دیگران از این آزمون سربلند بیرون آمدند و به افتخارات تمدنی و فرهنگی ما افزودند.

وزیر دفاع پس از نشست صمیمانه با کادر درمانی بیمارستان شهید چمران و شنیدن نظرات، پیشنهاد‌ها و دغدغه‌های آنان از بخش‌هایی در بیمارستان بازدید کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۵۹°    ۲۶.۹۹°