موافقت رهبر انقلاب با درخواست آزادسازی سهام عدالت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:23 - پنجشنبه 08 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۱۹۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور ابلاغیه‌ای با درخواست رئیس‌جمهور برای آزادسازی سهام عدالت موافقت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، با صدور ابلاغیه‌ای، ضمن موافقت با درخواست رئیس‌جمهور، برای آزادسازی سهام عدالت، و با اشاره به نقشء سهام عدالت، در گسترشء عدالتء اجتماعی، و توانمندسازی خانواده‌های کم درآمد، موارد سه‌گانه‌ای را، به عنوان امور لازمُ الرِّعایه در این واگذاری‌ها، مورد تأکید قرار دادند و خاطرنشان کردند: دولت، هر چه زودتر، اقدامات مقتضی را به عمل آورد، تا مردم، سریعتر، از منافع سهام خود بهره‌مند شوند.
متن ابلاغیه رهبر معظم انقلاب به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
درپی تصمیم واگذاری درصدی از سهام اصل ۴۴ قانون اساسی، در قالب سهام عدالت، با هدف گسترش عدالت اجتماعی و توانمندسازی خانوار‌های کم درآمد، انتظار این بود که توسط مسئولین مربوط در دولت‌های مختلف، با اجرای دقیق مواد ۸ گانه‌ی ابلاغیء ۱۳۸۵/۴/۱۲، هرچه سریعتر، مقدمات لازم برای آزادسازی سهام عدالت و واگذاری تعیین قیمت آن، به بورس فراهم گردیده و آیین‌نامه‌های اجرایی، تهیه و به اجرا درآید. در هر صورت، با توجه به شرایطء فعلی اقتصادی، و عزم دولت، برای عمل به تکالیفی که به عهده اوست، با آزادسازی سهام عدالت با رعایت امور زیر، موافقت می‌شود:

- دارندگان سهام عدالت، مجازند در محدوده‌ی زمانی مشخص، مالکیتء مستقیمء سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر را انتخاب نمایند و به تناسب، نقش مدیریتی خود را ایفا کنند.

مقررات مورد نیاز جهت انتقال سهام به صاحبان سهام عدالت توسط شورایعالی بورس تدوین و تصویب شود. این مصوبات برای کلیه دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجراست.

نسبت به سهام باقیمانده در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، شورایعالی بورس موظف است ضمن تشویق ماندگاری صاحبان سهام در شرکت‌های مذکور، از طریق مبادی ذیربط هرچه زودتر زمینه‌ی ورود آن شرکت‌ها را در بورس فراهم نماید.

با توجه به تأخیری که در طول زمان نسبت به تحقق اهداف واگذاری این سهام پیش آمده است، و به دلیل ضرورت بهره‌مندی هرچه سریعتر مردم از منافع سهام خود، لازم است دولت محترم هرچه زودتر اقدامات مقتضی در جهت تحقق موارد مذکور در بند‌های سه گانه فوق را به‌عمل آورد.
سیّد علی خامنه‌ای
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۲°