خبر 20، 9 اردیبهشت 99
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:23 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۷۷۲۱۹۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۷
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، با صدور ابلاغیه‌ای با درخواست رییس‌جمهور، برای آزادسازی سهام عدالت موفقت فرمودند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، با صدور ابلاغیه‌ای، ضمن موافقت با درخواستء رییس‌جمهور، برای آزادسازیء سهام عدالت، و با اشاره به نقشء سهامء عدالت، در گسترشء عدالتء اجتماعی، و توانمندسازی خانواده‌های کم درآمد، موارد سه‌گانه‌ای را، به عنوان امور لازمُ الرِّعایه در این واگذاری‌ها، مورد تأکید قرار دادند و خاطرنشان کردند: دولت، هر چه زودتر، اقدامات مقتضی را به عمل آورد، تا مردم، سریعتر، از منافعء سهامء خود بهره‌مند شوند.
متن ابلاغیه رهبر معظم انقلاب به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
درپی تصمیم واگذاریء درصدی از سهام اصل ۴۴ قانون اساسی، در قالب سهام عدالت، با هدف گسترش عدالت اجتماعی و توانمندسازی خانوار‌های کم درآمد، انتظار این بود که توسط مسئولین مربوط در دولت‌های مختلف، با اجرای دقیق مواد ۸ گانه‌ی ابلاغیء ۱۳۸۵/۴/۱۲، هرچه سریعتر، مقدمات لازم برای آزادسازی سهام عدالت و واگذاریء تعیینء قیمتء آن، به بورس فراهم گردیده و آیین‌نامه‌های اجرایی، تهیه و به اجرا درآید. در هر صورت، با توجه به شرایطء فعلیء اقتصادی، و عزم دولت، برای عمل به تکالیفی که به عهده اوست، با آزادسازی سهام عدالت با رعایت امور زیر، موافقت می‌شود:

- دارندگان سهام عدالت، مجازند در محدوده‌ی زمانیء مشخص، مالکیتء مستقیمء سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر را انتخاب نمایند و به تناسب، نقش مدیریتی خود را ایفا کنند.

مقررات مورد نیاز جهت انتقال سهام به صاحبان سهام عدالت توسط شورایعالی بورس تدوین و تصویب شود. این مصوبات برای کلیه دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجراست.

نسبت به سهام باقیمانده در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، شورایعالی بورس موظف است ضمن تشویق ماندگاری صاحبان سهام در شرکت‌های مذکور، از طریق مبادی ذیربط هرچه زودتر زمینه‌ی ورود آن شرکت‌ها را در بورس فراهم نماید.

با توجه به تأخیری که در طول زمان نسبت به تحقق اهداف واگذاری این سهام پیش آمده است، و به دلیل ضرورت بهره‌مندی هرچه سریعتر مردم از منافع سهام خود، لازم است دولت محترم هرچه زودتر اقدامات مقتضی در جهت تحقق موارد مذکور در بند‌های سه گانه فوق را به‌عمل آورد.
سیّد علی خامنه‌ای
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
****
استفاده از ماسک و دستکش در مترو و اتوبوس از شنبه اجباری میشه
معاون عمرانی وزارت کشور گفته مصوبه به استانداری‌ها و شهرداری‌های سراسر کشور ابلاغ شده و از چهار روز دیگه مسافران فقط با ماسک و دستکش می‌تونن سوار مترو و اتوبوس بشن. پیش بینی میشه روزانه حدود ۴۰۰ هزار ماسک برای حمل و نقل عمومی نیاز باشه.
****
رئیس جمهور در نشستی با روانشناسان، جامعه شناسان و فعالان حوزه اجتماعی گفت دولت و مردم در مبارزه با کرونا دست در دست یکدیگر کار بزرگی انجام دادند. آقای روحانی اضافه کرد باید بکوشیم در پایان دوران مبارزه با ویروس کرونا، جایگاه ایران اسلامی در تاریخ، جایگاهی بلندتر و کارنامه آن در این مبارزه، درخشانتر باشد. آقای روحانی با اشاره به دست یابی به امکان صادرات در بخش فراورده‌های بهداشتی گفت بخش اقتصادی و علمی کشور در مبارزه با کرونا، عملکرد خوب و مثبتی به یادگار گذاشت.
**************
امتحانات نهاییء پایه دوازدهم،۱۰ یا ۱۷خرداد، آغاز می‌شه. وزیر آموزش وپرورش گفته امتحانات نهاییء دوازدهم، تا یک هفته پس از تیرماه، ادامه خواهد داشت و آزمون سراسری هم ۲۰ روز پس از آخرین امتحانء نهایی، برگزار میشه.
********
پلیسء فتای گیلان به شهروندان درباره کلاهبرداری ازطریق اپلیکیشن‌های جعلیء تشخیص کرونا، هشدار داد. در این روش، کلاهبرداران با تشویق کاربران به نصب نرم افزار‌های جعلی با عنوان کرونایاب یا موارد مشابه، اطلاعاتء هویتی و بانکیء اون‌ها رو سرقت می‌کنن.
*********
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد با جان باختن ۷۱ نفر دیگه بر اثر ابتلا به کرونا شمار فوتی‌ها به
۵ هزار و ۸۷۷ نفر رسیده. از ظهر دیروز تا امروز ۱۱۱۲ مورد جدید ابتلا هم در کشور ثبت شده.
***********
نبض زندگی بی وقفه میزنه حتی در روز‌های سخت مثل این روز‌های کرونایی. شنیدن هر خبر خوب مثل تولد یه نوزاد این نوید رو میده که روز‌های سخت هم میگذره و زندگی جاریه.
**************
قیمت خودور این روز‌ها حسابی صعودی شده ...
****
صرفه جویی در هزینه‌ها باید در همهء دستگاه‌های اجرایی، جدی گرفته بشه. رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادیء دولت، یکی از راهکار‌های مهم برای مولدسازیء دارایی‌های دولتی رو واگذار کردن اموال و املاکء مازادء دستگاه‌ها دونست و گفت یکی دیگه از راهکار‌های مولدسازیء دارایی‌های دولتی، تکمیل طرح‌های بزرگ با بیش از هشتاد درصد -پیشرفته. رئیس جمهور در این نشست همچنین بر عرضه سهام شرکت‌ها و بنگاه‌های بزرگ در بورس و تأمین ارز برای کالا‌های اساسی، تاکید کرد.
**************
رؤسای جمهور ایران و آفریقای جنوبی در گفتگویی تلفنی، بر همکاری و انتقال تجارب در مقابله با بیماری کرونا تأکید کردن.
**********
برخورد اتوبوس با تریلی در محور ماهیرود – سربیشه در استان خراسان جنوبی، متاسفانه جان ۱۳ نفر رو گرفت. ۷ نفر هم زخمی شدن که حال ۲ نفرشون وخیمه.
************
شانزدهمین صعود متوالیء بورس تهران...
شاخص کل بورس با بیش از ۲۵ هزار واحد افزایش، به ارتفاع جدید ۸۴۶ هزار واحد، صعود کرد.
با این حساب، رشد شاخص کل، از ابتدای سال، به ۶۵ درصد رسیده.
***************
همزمان با ماه مبارک رمضان، رزمایش کمک مومنانه با هدف خدمات‌رسانی به نیازمندان و قشر‌های آسیب‌دیده از بیماری کرونا در حال برگزاری.
****
آمار‌ها از کاهش اندک سرعت انتشار کرونا و شمار جان باختگان در برخی کشور‌ها حکایت داره.
البته شمار مبتلایان در جهان امروز از مرز ۳ میلیون و ۸۰ هزار نفر گذشت. تعداد جان باختگان هم به بیش از ۲۱۲ هزار نفر رسیده.
****
وزیر کشور در جلسه ویدیو کنفرانسء ستاد انتخابات با استانداران گفت: بدون هیچ گونه اختلاف، نتیجهء انتخاباتء ۲ اسفندء پارسال، در همهء حوزه‌های انتخابیه، تأیید شده.
رئیس ستاد انتخابات کشور هم درباره نتایج انتخابات و ترکیب مجلسء یازدهم توضیح داد.
آقای عرف درباره نحوه انتخاب دو نماینده به جای منتخبانء حوزه انتخابیه تهران و آستانهء اشرفیه که به علت بیماری کرونا فوت کردن، اینطور گفت:
*****************
وزیر جهاد کشاورزی با تامین نهاده‌های دام و طیور، مشکل این بخش به زودی حل وفصل میشه.
*******
طرح ویژه ستاد تنظیم بازار برای مبارزه با احتکار برنج...
وزیر صنعت، معدن وتجارت در جلسه ستاد تنظیم بازار گفت برنج‌هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی واردء کشور شده و می‌شه، حتماً باید با قیمت مصوب* عرضه بشه. رحمانی اضافه کرده با اجرای طرح ویژه مبارزه با احتکارء برنج، با هرگونه افزایش قیمت، برخورد میشه. گزارش‌ها نشون میده برخی محتکران، برنج‌های تنظیمء بازاری رو که قراره به قیمت حدود هشت هزار تومن به دست مردم برسه، پس از احتکار، با قیمت‌های بیشتری عرضه کردن.
****************
بازار رمضان؛ زیر ذره‌بین تعزیرات. گشت تعزیرات، امروز برای رصد قیمت خرما به بازار رفت.
****
*************
برچسب ها: خبر 20 ، 9 اردیبهشت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°