احداث ۲۳۰ هزار واحد مسکونی در طرح ملی مسکن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:05 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۲۱۹۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور، احداث ۲۳۰ هزار واحد مسکونی در حال انجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 اسلامی با بیان اینکه ۱۲ تا ۱۵ سال؛ دوره بازگشت تسهیلات واحد‌های اقدام ملی مسکن است، افزود: تاکنون دو میلیون واحد مسکن مهر به مردم تحویل شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تصمیم جدید ما در سال ۹۹،با توجه به نامگذاری سال و دستور مقام معظم رهبری و تاکید رییس جمهور این است که به رونق بخش مسکن اقدام کنیم. به همین دلیل نیز به سازندگان و سرمایه گذارانی که زمین آماده و یا واحد‌های مسکونی نیمه تمام و آماده دارند، اعلام کرده ایم که می‌توانند در اقدام ملی مسکن با دولت مشارکت داشته باشند و به این طرح متصل شوند.

اسلامی همچنین از آغاز ساخت ۱۳۰۰۰ هزار واحد مسکونی برای کارکنان آموزش و پرورش در روز‌های آینده گفت و افزود: سامانه املاک و اسکان نیز تحویل سازمان امورمالیاتی شده است.

به گفته وی، ۲۵ درصدی سرمایه گذار برای دریافت وام و تسهیلات در شورای پول و اعتبار اصلاح شده است و این اصلاح با این هدف بوده تا مشارکت کنندگان، آورده کمتری در ابتدای کار داشته باشند و آورده متقاضیان در پروژه ها، به تامین هزینه‌های ساخت کمک کند. این‌ها فرصت‌هایی هستند که از سوی وزارت راه و شهرسازی و مجموعه دولت فراهم شد تا فرصت ساخت و ساز بیشتر شود.

اسلامی تصریح کرد: تسهیلات بانک، آورده متقاضیان، سازنده و کارت اعتباری، توامان کمک می‌کند تا ساخت و ساز رونق پیدا کند. در عین حال با سازمان نظام مهندسی ساختمان توافق کرده ایم تا تخیف بدهند.

وی افزود: با شهرداری نیز توافق کرده ایم تا در خصوص پروانه‌های ساختمانی تخفیف بدهند. همچنین در بافت فرسوده تسهیلات جدیدی که ایجاد شده است، و تخصیص دومی که آقای نوبخت کمک کردند و از محل صندوق توسعه ملی پرداخت می‌شود، یقینا، موجب تحرک بخشی به رونق تولید مسکن می‌شود و این‌ها غیر از مسکن مهر خواهد بود و چالش‌های مسکن مهر را نخواهد داشت.

اسلامی درباره سامانه املاک و اسکان که یکی از وظایف آن اخذ مالیات بر خانه‌های خالی است، گفت: تکلیف اخذ مالیات با سازمان امور مالیاتی است. وظیفه وزارت راه و شهرسازی این بود تا این سامانه را طراحی کند که اینکار نیز انجام شد و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°