همکاری‌ فناورانه ایران خودرو و جهاد دانشگاهی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:53 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۷۷۲۲۲۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
ایران خودرو و جهاد دانشگاهی تفاهم‌نامه گسترش همکاری‌های فناورانه امضا کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تفاهم نامه گسترش همکاری‌های فناورانه با هدف توسعه استقلال صنعتی کشور، جلو گیری از خروج ارزو کاهش آلایندگی و مصرف سوخت میان گروه صنعتی ایران خودرو و جهاد دانشگاهی به امضا رسید.
 
«فرشاد مقیمی» مدیر عامل این گروه صنعتی در مراسم امضای تفاهم نامه گفت: بومی سازی کاتالیست خودرو و تامین آلیاژ ها و فلزات گرانبها در تولید کاتالیست، یکی از نیازهای اساسی صنعت خودرو کشور و از مهمترین اولویت های همکاری دو طرف است .

وی با اشاره به نهضت داخلی سازی قطعات با تکنولوژی پیشرفته، افزود : سبک سازی خودرو با استفاده از آلیاژ های خاص به منظور کاهش مصرف سوخت و آلایندگی ها با همکاری جهاد دانشگاهی در دستور کار قرار دارد .

مقیمی، توسعه پلتفرم الکترونیک خودرو را از دیگر اولویت های همکاری میان این خودروساز و جهاد دانشگاهی برشمرد و خاطرنشان کرد: دراین حوزه نیاز به فناورهای جدید با همکاری جهاد دانشگاهی داریم تا بتوانیم وابستگی صنعت خودروی کشور را دراین حوزه کاهش دهیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: ۱۵ درصد بهای تمام شده خودروها مربوط به برق و الکترونیک است که این میزان تا سال ۲۰۴۰ به ۴۰ درصد خواهد رسید.

وی تاکید کرد: در حوزه طراحی و تولید خودرو های برقی و هیبریدی گام های خوبی برداشته شده، اما برای توسعه آن نیازمند دانش فناورانه جهاد دانشگاهی هستیم.

در ادامه «حمیدرضا طیبی» رئیس جهاد دانشگاهی نیز با اشاره به این که صنعت خودرو از صنایع اشتغالزا و پیشران اقتصاد کشور است، اظهار داشت: صنعت خودرو باید از نظر فناورها روز آمد شود.

وی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی در زمینه کاتالیست، برق و الکترونیک خودرو و هوشمندسازی تجربیات خوبی دارد و دراین زمینه گام های بسیاری برداشته است.

این تفاهم نامه بین مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و رئیس جهاد دانشگاهی امضا شد.

بومی سازی فناوری و تولیدکاتالیست خودرو، توسعه سیستم کنترل موتورخودرو، توسعه پلتفرم الکترونیک خودرو برای خودرو های فعلی و آتی این خودروساز از جمله هیبریدی و برقی و توسعه فناوری خودرو های متصل از مهمترین محور های همکاری های دو جانبه است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°