اجرای طرح هوشمند ترافیک احتمالا هفته آینده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:06 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۷۷۲۲۲۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: پیشنهاد اجرای طرح اصلاحی ترافیک را به وزارت کشور داده ایم و امروز هم در ستاد ملی کرونا مطرح شد که بعد از تصویب در فرایند قانونی خودش و بعد از ابلاغ به ما عملیاتی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مناف هاشمی در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر با اشاره به این که پیشنهاد جدید هم به نفع مردم است و هم به نفع کنترل کرونا گفت: اگر ستاد کرونا طرح پیشنهادی را تصویب کند امیدواریم هفته آینده آن را عملیاتی کنیم.

او درباره ویژگی‌های طرح پیشنهادی توضیح داد: در این طرح پیش بینی شده ساعت طرح ترافیک از ۸ صبح باشد تا ۴ بعد از ظهر و طبق آن اگر کارکنان دولت در حوزه مرکزی می‌خواهند با خودروی شخصی سرکارشان بروند می‌توانند بدون پرداخت هیچ هزینه و عوارضی قبل از ساعت ۸ وارد محدوده شوند و اگر خروج شان ۴ به بعد یا حتی قبل از ساعت ۴ باشد دوربینها آن‌ها را نمی‌گیرند و مشمول هیچ جریمه و عوارضی نمی‌شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این که امیدواریم با این طرح قسمتی از بار ترفیکی حوزه مرکزی تخلیه و سبکسازی شود افزود: طبق طرح پیشنهادی خروج از طرح رایگان است.

هاشمی گفت: طبق پیشنهاد تاکسی های تلفنی و اینترنتی و وانت بار‌های پلاک تهران و سرویس‌های آموزشگاه‌ها و مدارس و خودروهای مرتبط با فعالیت ستاد ملی کرونا نیز می‌توانند وارد محدوده شوند، اما محدویت‌هایی برای خودروهای فاقد معاینه فنی در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به این که تخفیفاتی هم برای ساکنان محدوده در نظر گرفته شده گفت: اجرای این طرح منوط به این است که بار حمل مسافر توسط اتوبوس‌ها و مترو افزایش پیدا نکند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص اجباری شدن استفاده از ماسک در اتوبوس‌ها و مترو هم گفت: از زمانی که بتوانیم شرایط را برای خودمان مهیا کنیم این موضوع عملیاتی خواهد شد و تلاش ما این است که شرایط را در ۶۳ پایانه اتوبوسرانی و ۱۲۷ ایستگاه مترو به نحوی فراهم کنیم که انواع ماسک با قیمت تمام شده و ارزان‌تر به دست مسافران برسد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°