آمار مبتلایان به کرونا در جهان ؛ 3 میلیون و 200 نفر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 28 دی 1400
کد خبر : ۷۷۲۲۴۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷
در حالیکه آمار مبتلایان به کرونا ویروس در جهان به سه میلیون و دویست و بیست و یک نفر رسیده تعداد بهبود یافتگان از این بیماری هم از یک میلیون نفر فراتر رفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
با افزایش بیش از ۸۱ هزار مبتلا و حدود ۶۶۰۰ فوتی جدید کرونایی، جهان حالا، بیش از ۳ میلیون و ۲۲۹ هزار مبتلا و بیش از ۲۲۸ هزار و ۳۰۰ فوتی کرونایی دارد.

از مدت‌ها پیش کارشناسان اعلام کرده بودند، که دولت انگلیس، آمار‌های واقعی کرونا را در این کشور اعلام نمی‌کند. از جمله اینکه، دولت جانسون، از ابتدا سالمندانء فوت شده در خانه‌های سالمندان و مبتلایان فوت شده در منازل را، در آمار اصلی کرونا به حساب نمی‌آورد. حالا، و درپی بالا گرفتن فشار افکار عمومی در این زمینه، دولت انگلیس مجبور شده، کمی آمار خود را به واقعیت نزدیک‌تر کند و فقط در ۲۴ ساعت، شمار مبتلایان جدید را بیش از ۴ هزار اعلالم کرد.
 
فوتی‌های کرونایی هم در انگلیس، از دیروز تا حالا نزدیک ۸۰۰ نفر، بیشتر شده. با این حساب انگلیس حالا بیش از ۱۶۵ هزار مبتلا و ۲۶ هزار و ۹۷ فوتی کرونایی دارد. یعنی حالا دومین رکورد بیشترین قربانی کرونا در اروپا، پس از ایتالیا، متعلق به انگلیس است.

در آمریکا، همچنان شتاب افزایش آمار‌های کرونایی، فزاینده است و با افزایش ۲۴۰۰ نفری فوتی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته، حالا آمریکا بیش از ۶۱ هزار و ۶۶۰ فوتی کرونایی دارد. مبتلایان هم در آمریکا از ظهر دیروز تا حالا، ۲۸ هزار نفر بیشتر شده اند و شمارشان به یک میلیون و ۶۴ هزار و ۵۷۲ تن رسیده.

بیشترین آمار‌های کرونایی در آمریکا، متعلق به نیویورک است که تصاویر ماهواره‌ای نشان میدهد، این شهر، به دلیل قوانین محدود کننده‌ی رفت و آمد، به شهر ارواح تبدیل شده.
 
تکان دهنده‌ترین خبر یکی دو روز گذشته از نیویورک اینکه، پس از اعلام شکایت همسایگان یک خانه، از بوی بد یک کامیون، چندین جسد از آن کشف شد. هنوز مشخص نیست چه تعداد از این افراد احتمالابه دلیل ابتلا به کرونا ویروس جان باخته اند.

تبعات اقتصادی کرونا هم در آمریکا شدید است. چنانچه، جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا هشدار داده که: همه گیری ویروس کرونا به شدت اقتصاد آمریکا را تهدید می‌کند.

بوئینگ آمریکا هم تا حالا، بالغ بر ۶۴۱ میلیون دلار زیاد کرده و مسئولانش گفته اند، برای جبران این خسارات، کارکنان خود را تعدیل خواهند کرد.

تبعات اقتصادی کرونا، جنبه‌های کمتر آشکار شده‌ی معضلات اجتماعی و فاصله‌ی طبقاتی را هم در این کشور؛ بیشتر نمایان کرده. لیزا میلر، که مقاله‌ای در این زمینه در مجله‌ی نیویورک نوشته، در اینباره‌ی می‌گوید.

ترامپ برای فرار از همین مشکلات، همچنان اتهام زنی هایش را به چین ادامه میدهد. رئیس جمهور آمریکا که سیاست زدگی، او را از واقعیت دور کرده، بدون توجه به معضلات بیش از یک میلیون مبتلا به کرونا در کشورش، با فرار به جلو مدعی شد: چین برای شکست وی، در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد».

آمار‌های کرونایی در ترکیه هم آرام و قرار ندارند. در ۲۴ ساعت گذشته، با افزایش ۲۹۰۰ نفری به بیش از ۱۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده. ترکیه ۳۰۸۱ فوتی کرونایی هم دارد.

در برزیل که نزدیک ۸۰ هزار مبتلا و بیش از ۵۵۰۰ فوتی کرونایی دارد، ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور این کشور، در پاسخ به یک خبرنگار درباره شمار بالای جان باختگان کرونا گفت: نمی‌توانم معجزه کنم!

در فرانسه با جان باختن ۴۲۷ تن دیگر از بیماران مبتلا به کرونا، شمار قربانیان این ویروس، از ۲۴ هزار تن فراتر رفته. فرانسه بیش از ۱۶۶ هزار و ۴۰۰ مبتلای کرونایی هم دارد. دولت فرانسه که به خاطر کمبود‌ها در بخش درمان، تحت فشار افکار عمومی است، اعلام کرده میخواهد، محدودیت‌های قرنطینه‌ای را، کاهش دهد. تصمیمی که موجب نگرانی‌ها، درباره احتمال اوج گرفتن دوباره‌ی شمار مبتلایان را در این کشور، به وجود آورده.

ایرفرانس هم از کاهش ۱۲ هزار فرصت شغلی به علت زیان‌های اقتصادی ناشی از لغو پرواز‌ها خبر داده. ایرفرانس تاکنون ۵۹۰ میلیون یورو خسارت دیده و مجبور شده ده درصد از نیروی کار را حذف کند.

تبعات اقتصادی کرونا در جهان نیز، هم همین حالا آشکار شده، هم در پیش بینی‌ها دیده می‌شود. آژانس کار، وابسته به سازمان ملل اعلام کرد: در پی شیوع کرونا، نزدیک به یک میلیارد و ششصد میلیون نفر، شغل خود را از دست می‌دهند یا در معرض بیکاری قرار خواهند گرفت.
برچسب ها: کرونا ، ویروس ، مبتلایان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳.۴۱°    ۳.۹۹°