خبر مشروح ۲۰ پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:37 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۷۷۲۲۸۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
بیشترین حجم خبرهای این ساعت به پخش حواشی تاثیر انتشار ویروس کرونا بر ایران و دیگر جوامع جهان پرداخته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سهل انگاری در رعایت اصول بهداشتی، ماجرای این روزهای افرادی هست که ادعا می کنند به کرونا، گرفتار نمی شوند.
آب پاکی، روی دست شایعه پردازان درمورد آلودگی آبء پایتخت، ریخته شد. آب شرب تهران، بالاترین استانداردهای جهانی را دارد و سلامتش با سیستم های آنلاین، لحظه به لحظه، کنترل میشود.
 
رمضان، بهار دعاست و اطعام نیازمندان و مستمندان... امسال با بودن کرونا، اگرچه نمیتونیم افطاری بدیم، اما قطعا میتونیم دستء نیازمندی رو بگیریم.
 
بیش از 3 میلیون و 240 هزار مبتلا، و حدود 230 هزار نفر جانباخته اند. این تازه ترین آمار شیوع ویروس کرونا در جهان است.

جمع بندی پیگیری خبرنگارانء شبکه خبر، از ورود محمولهء جدید سوختء نیروگاه اتمی بوشهر تا آزادسازی سهام عدالت.

اخبار کوتاه
ورود مسافران مترو بدون ماسک از پس فردا ممنوع است. مدیرعامل شرکت متروی تهران گفت از شنبه 13 اردیبهشت، فقط کسانی می توانند از مترو استفاده کنند که ماسک داشته باشند. آقای نوبخت، گفت که قرار است ماسک با قیمت مصوب در ۲۵ ایستگاهء منتخب مترو، عرضه شود.
*
رئیس جمهور و افتتاح طرح‌های بزرگ در استان ایلام از طریق ویدئو کنفرانس
*
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با جان باختن ۷۱ بیمارء کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان به ۶۰۲۸ نفر رسیده. با ثبت ۹۸۳ مورد ابتلای جدید، شمار مبتلایان هم به ۹۴ هزارو ۶۴۰ نفر رسیده.
خوشبختانه با تلاش کادر درمانی، ۷۵ هزارو ۱۰۳ نفر از مبتلایان، بهبود یافتن.

*
از فاصله‌گذاریء هوشمند تا بازگشایی هوشمند...  رئیس جمهور در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی کرونا گفت: تقسیم‌بندی‌ء شهرها به سفید ، زرد و قرمز ، امکان گذار از مرحله فاصله‌گذاریء هوشمند به بازگشاییء هوشمند را فراهم می کنه. آقای روحانی، شرط رفع محدودیت ها را همکاری جدی مردم دونست و گفت: در مناطقی که مردم، فاصله‌گذاریء هوشمند را با دقت رعایت کرده ن، شرایطء بازگشاییء هوشمندء مراکز و فعالیت‌ها فراهم می شه.
*
تاکید رئیس قوه قضائیه بر اصلاح ساختارهای فسادزا در نظام پولی و بانکی کشور...  حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در دیدار رئیس بانک مرکزی، ضمن قدردانی از همکاری این بانک با مراجع قضایی در پیشگیری، شناسایی و تکمیل پرونده مفاسدء اقتصادی گفت: با جهت‌گیریء بانک مرکزی به سمت اصلاح ساختارها و سیاست‎های فسادزا، و افزایش حداکثریء شفافیت، ورودیء پرونده‎های مفاسد اقتصادی به دستگاهء قضایی هم کاهش خواهد یافت. رئیس دستگاه قضا با تشکر از اقدامات این بانک در دوران تحریم ظالمانهء امریکا و تامین ارزء موردنیاز کشور گفت: ارز را نباید دستء دلال داد و نباید اجازه داد ارزی که برای عبور از تحریم، به سختی به دست می آد، حیف و میل بشه؛ که البته در مدیریتء جدیدء بانک مرکزی، شاهد تقویت نظارت و اتخاذ سیاست کنترل بازارء ارز با حداقلء مداخلهء ارزی هستیم.
در این دیدار، رئیس بانک مرکزی هم از سیاست‌های ارزی و ریالیء کشور، شیوه اجرا و اقدامات جدیدء انجام شده در حوزه مبارزه با مفاسد در بانک مرکزی، گزارش داد.
*
وزیر بهداشت گفت: اگر فاصله‌گذاریء هوشمند به خوبی رعایت نشه، ممکنه در فعالیتء کسب وکارها، به شرایط قبل* برگردیم. دکتر نمکی در جلسه معاون اول رئیس جمهور با مدیرانء وزارت بهداشت تاکید کرد: کرونا، ویروسی نیست که بشه در مورد آینده ش قضاوت کرد. البته برآورد میشه که در پاییز و زمستان، شاهد هجمهء نسبتاً سنگین همزمانء کرونا و آنفلوانزا باشیم.
*
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ظرفیت تولید ماسک در کشور، به حدود 6 میلیون عدد در روز رسیده. با این ظرفیت، هم نیاز داخل، تامین و هم زمینه برای صادرات* فراهم میشه. در سفر آقای رحمانی به آذربایجان شرقی، چند طرحء صنعتی، ازجمله خط تولیدء دو نوع موتورء دیزلی و خط تولید گیربکسء ملیء سمند، به بهره‌برداری رسید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°