بازگشایی سینماها، چه موقع و چگونه؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:57 - پنجشنبه 01 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۲۸۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۴
غلامرضا موسوی با بیان اینکه اجباری برای بازکردنِ سینما ها نیست، گفت: با رعایت مفاد 15 ماده ای نکات بهداشتی می توان سینماها را بازگشایی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

غلامرضا موسوی در گفتگو با "شهر فرنگ" در خصوص بازگشایی سینماهای ایران، گفت: سازمان سینمایی بعنوان متولی سینمای دولتی سینمای ایران باید برای هر اقدامی که انجام می دهد سناریویی داشته باشد. 

تهیه کننده سینما با بیان اینکه هیچ اجباری برای بازگشایی سینما ها نیست، افزود: در صورتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت اجازه بازگشایی به سینما داران را بدهد، معاونت سینما داران برنامه ریزی کرده اند تا با رعایت 15 شرط بهداشتی بتوانند سالن های سینما را باز کنند.

موسوی افزود: نمی خواهیم مانند سینما داران چین سینما ها را باز کنیم و دوباره مجبور به بستنِ آن کنیم.

او به هزینه های گزاف سینماداران در صورت باز شدنِ سینما اشاره کرد و افزود: می توان شرایطی در نظر گرفت که تماشاچیان با فاصله بیشتری به سینما بروند. صندلی های کنار هم فروخته نشود.

تهیه کننده سینما از فرهنگ بد سرقت فیلم گفت و افزود: با وجودی که احتمال "کپی رایت" فیلم در فضای مجازی وجود دارد بیشتر کارگردان ها با انتشار محصول خود در فضای مجازی موافقند.
او با اشاره به اجرای طرح "سینما خودرو" یا "سینما ماشین"برای کمک به اقتصاد سینماداران و صاحبان فیلم‌ها گفت: در آمد حاصل از اکران فیلم" خروج" ساخته "ابراهیم حاتمی کیا"در سایت های مختلف کمتر از اکران در سینما ها نیست.

«سینما ماشین» از فردا جمعه ۱۲ اردیبهشت به مدت یک هفته در دو سانس ۲۱ و ۲۳:۳۰ در پارکینگ شماره ۳ برج میلاد تهران برگزار می شود.
موسوی گفت: هر کاری که بتواند در این شرایط کرونایی مردم را در منزل خوشحال و سرگرم کند مفید است.

محمدرضا لطفی کارگردان سینما در ارتباط اینترنتی با بیان اینکه "نفس ما به نفس سینما بند است"، گفت: مخالفت با بازگشایی سالن سینما به معنی مخالفت با سینما نیست. شرایط خاص امروز کشور، ما را مجبور کرده است که سینما و هر مکان تجمع جمعیتی را ببندیم.
لطفی گفت: ویروس کرونا با سناریوی ما پیش نمی رود و تابع ما نیست.


محمدرضا لطفی با بیان اینکه صنعت سینمای ایران 2 میلیون مخاطب دارد، گفت: باید عادت سینما رفتن را در مردم حفظ کرد.
او گفت: ما تمام فیلم های خارجی را دیدیم اما بابت آن پولی پرداخت نکردیم.
برچسب ها: سینما ، کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۲°