واکنش ایران به اتهام‌زنی آلمان علیه حزب‌الله
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:16 - پنجشنبه 08 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۲۹۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۸
وزارت امور خارجه کشورمان اقدام دولت آلمان علیه حزب‌الله لبنان را در راستای اهداف رژیم صهیونیستی و آمریکا خواند و آن را به شدت محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی وزارت امور خارجه، اقدام دولت آلمان در اتهام به حزب الله لبنان با عنوان «ترویج مبارزه مسلحانه با ابزار‌های تروریستی» را به شدت محکوم کرد و گفت: ظاهرا برخی کشور‌ها در اروپا مواضع خود را بدون در نظر گرفتن واقعیات منطقه غرب آسیا و تنها با در نظر گرفتن اهداف ماشین تبلیغاتی رژیم صهیونیستی و رژیم سردرگم آمریکا اتخاذ می‌کنند.

سید عباس موسوی افزود: تصمیم دولت آلمان در بی احترامی کامل آن کشور به دولت و ملت لبنان اتخاذ شده؛ زیرا حزب الله بخشی رسمی و مشروع از دولت و پارلمان این کشور و همواره یک حزب سیاسی تاثیرگذار در عرصه ثبات سازی سیاسی این کشور بوده که از پشتوانه وسیع مردمی در لبنان و منطقه برخوردار است.

موسوی افزود: تصمیم دولت آلمان همچنین در بی تدبیری کامل علیه نیرویی اتخاذ شده است که جایگاه کلیدی در مبارزه با تروریسم خشن داعش در منطقه داشته و دارد. از این جهت دولت آلمان باید پاسخگوی تبعات منفی تصمیم خود بر مبارزه با گروه‌های واقعی تروریستی در منطقه باشد.
 
پلیس آلمان همزمان با اقدام علیه حزب‌الله لبنان به چند مسجد و خانه مسلمانان حمله کرد. سی‌ان‌ان گزارش داد: پلیس چندین خانه را در «برلین» و «برمن» و ایالت «نوردراین ـ وستفالن» بازرسی کرد. پلیس و وزارت کشور آلمان گفته‌اند به چهار مسجد و مرکز فرهنگی نیز حمله کرده‌اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۲°