کرونا در آزمایشگاه «ووهان» ساخته شده است!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:47 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۷۷۲۲۹۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۴
ترامپ ادعایش را تکرار کرد؛
رئیس‌جمهور آمریکا برخلاف مفاد بیانیه جامعه اطلاعاتی این کشور بار دیگر مدعی شد ویروس کرونا در آزمایشگاه ووهان ساخته شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) باز هم در نظری مخالف با جامعه اطلاعاتی آمریکا مدعی شده ویروس کرونا در آزمایشگاه «ووهان» ساخته شده است.

ترامپ در یک کنفرانس خبری، در اظهاراتی عجیب مدعی شد که نمی‌تواند دلیل اطمینان خودش مبنی بر اینکه فکر می‌کند کرونا در آزمایشگاهی در ووهان ساخته شده را بیان کند!

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: اعمال جریمه علیه چین به دلیل نقش این کشور در بحران کرونا را بررسی می‌کند.

او گفت: «چین باید درباره اینکه این ویروس چطور انتشار یافت، آیا اشتباهی رخ داد یا اینکه عامدانه درز پیدا کرد توضیح دهد.»

ترامپ با این ادعا‌ها بار دیگر خودش را در برابر ارزیابی‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا قرار داده است. دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا روز پنجشنبه بار دیگر تأکید کرد شواهد موجود نشان می‌دهد ویروس کرونا توسط انسان ساخته نشده و یا در اطلاعات ژنتیکی آن تغییر ایجاد نشده است.

در «بیانیه جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره منشأ کووید-۱۹» آمده است: «کل جامعه اطلاعاتی مستمراً اقدام به ارائه حمایت‌های حیاتی از سیاست‌سازان آمریکایی و افراد دخیل در مبارزه با این ویروس کرده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «جامعه اطلاعاتی همچنین با جامعه علمی از این بحاظ که ویروس کووید-۱۹ ساخته دست بشر نیست یا در آن تغییر ژنتیکی صورت نگرفته هم‌نظر است.»

جامعه اطلاعاتی آمریکا تصریح کرده ارزیابی اطلاعات را برای تعیین نحوه شیوع این بیماری را ادامه خواهد داد: «جامعه اطلاعاتی بررسی‌های موشکافانه خود را برای تعیین اینکه شیوع این بیماری از طریق تماس با حیوانات آلوده ایجاد شده یا اینکه حاصل تصادف در یک آزمایشگاه در ووهان بوده ادامه خواهد داد.»
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°