برگزاری کلاس‌های جبرانی در ابتدای مهر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:40 - سه‌شنبه 04 آذر 1399
کد خبر : ۷۷۲۳۰۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر نیاز باشد برنامه جبرانی در ابتدای سال آینده برای دانش‌آموزان به خصوص در پایه اول دبستان برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز ضمن تبریک هفته معلم، در خصوص امتحانات دانش‌آموزان دوره ابتدایی گفت: طبق دستورالعمل تهیه شده و جلساتی که در شورای عالی آموزش و پرورش برگزار شد، ارزیابی دانش‌آموزان توسط معلمان انجام می‌شود.

آزمون هماهنگ استانی نخواهیم داشت
حکیم‌زاده درباره امتحانات هماهنگ استانی، ادامه داد: به این امتحانات از قبل هم نقد‌هایی وارد می‌شد و با توجه به بازبینی‌های انجام شده، آزمون هماهنگ استانی نخواهیم داشت و پس از پایان فرایند آموزش دروس، با محوریت معلم، ارزیابی‌ها انجام می‌شود.

او افزود: با توجه به اهمیت مهارت‌های خواندن و نوشتن به خصوص در پایه اول دبستان، اگر نیاز باشد برنامه جبرانی در ابتدای سال آینده برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در خصوص دغدغه خانواده‌ها درباره شبکه «شاد»، تصریح کرد: آموزش و پرورش قبل از راه‌اندازی سامانه شاد با توجه به مأموریت ذاتی‌اش که تداوم آموزش است، یکی از اقدامات آموزش تلویزیونی بود و علاوه بر آن معلمان از طریق فضای مجازی به دانش‌آموزان درس می‌دادند.

حکیم زاده افزود: در مناطق روستایی و عشایری، راهبران آموزشی درس‌نامه‌هایی را تهیه کردند و در بین دانش‌آموزان توزیع کردند همچنین کمک به رفع اشکال دروس نیز داشتند.

او با اشاره به ضرورت ایجاد شبکه «شاد» گفت: شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد)، اقدامی در کنار سایر فعالیت‌ها بود، زیرا لزوم وجود برنامه هماهنگ و منسجم و مورد تأیید آموزش و پرورش ایجاب می‌کرد که اپلیکیشن با کاربرد ۱۰۰ درصد آموزشی ایجاد شود و تلاش می‌شود تا اشکالات کم شود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره حضور بیش از یک دانش‌آموز از یک خانواده با تلفن همراه در «شاد» بیان کرد: زمان اعلام شده برای کلاس‌ها شناور است و در دوره ابتدایی از ساعت ۸ تا ۴ بعدازظهر اعلام شده است که با توافق والدین و مسئولان مدارس، قابل تغییر بوده و اگر تداخلی وجود داشته باشد رفع می‌شود، ضمن اینکه برنامه‌های کلاسی و تلویزیونی قابلیت دانلود دارد؛ در دستورالعمل شاد نیز از مدیران مدارس خواسته‌ایم که اگر دانش‌آموزانی نمی‌توانند از این سامانه استفاده کنند، با ذکر دلایل اعلام کنند.

سلامت دانش‌آموزان، مهم‌ترین اولویت ما است
حکیم‌زاده درخصوص زمان آزمون تیزهوشان نیز اظهار کرد: این موضوع به سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان باز می‌گردد، اما در هرحال برای تمام برنامه‌ها تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا امکان برگزاری امتحانات دانش‌آموزان به صورت حضوری است، گفت: والدین دغدغه‌ای نداشته باشند؛ چرا که سلامت دانش‌آموزان، اولین و مهم‌ترین اولویت ماست و ما بر اساس پروتکل‌های بهداشتی عمل می‌کنیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۰°