زمان توزیع سراسری مرحله دوم بسته‌های معیشتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۷۷۲۳۱۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸
رئیس سازمان بسیج سازندگی اعلام کرد: مرحله دوم توزیع سراسری بسته‌های معیشتی از نیمه ماه رمضان آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سردار «محمد زهرایی» افزود: نیمه شعبان امسال رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمود «با در پیش بودن ماه رمضان اگر بشود رزمایش گسترده‌ای در کشور برای همدلی و کمک همدلانه به نیازمندان و فقرا اتفاق بیفتد خاطره خوشی را در اذهان به یادگار خواهد گذاشت.»

او اظهارداشت: بعداز ظهر همان روز سازمان بسیج مستضعفین به ریاست سردار سلیمانی تشکیل جلسه داد و طرح رزمایش سراسری کمک مومنانه آماده شد و روز جمعه کار ارتباط تصویری با فرماندهان سپاه‌های استانی و معاونت‌های متولی صورت گرفت.

رئیس سازمان بسیج سازندگی و دبیر رزمایش کمک مومنانه گفت: این رزمایش روز شنبه بیست و سوم فروردین ماه سال جاری در سراسر کشور آغاز شد.

او افزود: برای اینکه هماهنگی‌های لازم انجام شود با نهاد‌های انقلابی، حاکمیتی و برخی دستگاه‌های اجرایی مرتبط جلساتی برگزار شد تا تداخل کاری صورت نگیرد.

سردار زهرایی اظهارداشت: بدین منظور کمیته امداد و بهزیستی تقبل کردند کمک‌های مردمی را جمع آوری کنند و در اختیار مددجویان خود قرار دهند.

او ادامه داد: جامعه هدفی که در رزمایش کمک مومنانه مدنظر قرار گرفت در لیست مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نبودند بلکه اکثریت در اثر شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شده بودند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی و دبیر رزمایش کمک مومنانه گفت: شناسایی آسیب دیدگان کرونا دقت خاص خود را می‌خواست که این کار از طریق ۵۴ هزار پایگاه مقاومت بسیج خواهران و برادران اعم از روستایی و شهری در سراسر کشور انجام شد، چون در جغرافیایی محدود بهتر می‌توان افراد نیازمند را شناسایی کرد.

او افزود: فهرست برداری و اولویت بندی افراد نیازمند توسط پایگاه‌های مقاومت در یک بازه زمانی کوتاهی انجام شد که اگر منابع کمک‌های مردمی و نهاد‌ها مکفی نبود بر اساس اولویت بندی اقدام شود.

سردار زهرایی تصریح کرد: گام بعدی ارائه بسته‌های معیشتی به خانوار‌های نیازمند مبتنی بر وحدت رویه بود به همین دلیل ۱۰ تا ۱۲ قلم کالا انتخاب و در مساجد، پایگاه‌های مقاومت و ... اطلاع رسانی شد افرادی که می‌خواهند کمک غیر نقدی داشته باشند از این اقلام کمک کنند.

او ادامه داد: مک‌های نقدی مردم هم تبدیل به همین اقلام معیشتی می‌شود.
رئیس سازمان بسیج سازندگی و دبیر رزمایش کمک مومنانه گفت: برای اینکه کار مواسات و همدلی بهتر صورت گیرد یک موج رسانه‌ای پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد.

او افزود: در موج رسانه‌ای اول ۲۰ استان بصورت همزمان بسته‌های معیشتی از کمک‌های مردمی را توزیع کردند که توزیع همزمان بسته‌های معیشتی ۱۲ استان از طریق سه شبکه پوشش رسانه داده شد.

او گفت: هر استانی که از قافله پنجشنبه چهارم اردیبهشت ماه سال جاری جا مانده بود، روز‌های بعد به این کار اقدام کرد.

سردارزهرایی اظهار داشت: روز پنجشنبه توزیع ۷۰۵ هزار بسته معیشتی همزمان انجام شد و بعد هم به تناوب در استان‌های مختلف ۲۰ تا ۳۰ هزار بسته در روز‌های مختلف توزیع شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی و دبیر رزمایش کمک مومنانه گفت: جامعه هدف مورد شناسایی که ۳.۵ میلیون خانوار است تا نیمه ماه مبارک رمضان یکبار بسته معیشتی که معادل ریالی برای خانوار‌های یک نفر ۲۰۰ هزار تومان و همین طور بسته به تعداد خانوار تا ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

او افزود: نیمه ماه مبارک رمضان که میلاد با سعادت کریم اهلبیت (ع) است مرحله دوم توزیع بسته‌های معیشتی سراسری و با انعکاس رسانه‌ای انجام خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °