ساماندهی دستفروشان پایتخت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:31 - شنبه 10 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۳۱۷
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲
نرم افزار «سامان بازار» به منظور ساماندهی دستفروشان در پایتخت با همکاری شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران و شرکت فاوای شهرداری در دست طراحی است و احتمالا هفته آینده بهره برداری می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی مفاخریان، مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل و صنایع شهر تهران گفت: در تعریف موجود دستفروشان شامل طیف گسترده‌ای از بساط گستران و وانتی‌ها می‌شوند که در نقاط مختلف شهر به صورت پراکنده نسبت به داد و ستد اقدام می‌کنند، این اقدام شهرداری‌ها را با مشکلاتی همچون ایجاد ترافیک و سد معبر مواجه می‌کند.
او با تاکید بر لزوم تعیین هویت و ساماندهی دستفروشان در سطح شهر اضافه کرد: در همین راستا نرم افزاری تحت عنوان «سامان بازار» با همکاری سازمان فاوا شهرداری تهران در حال طراحی است، این سامانه در اختیار هیات رئیسه شهرداری تهران و شورای شهر تهران قرار می‌گیرد تا نظر آن‌ها نیز اخذ شود و احتمالا در هفته آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد.
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ادامه داد: اطلاعاتی که از مناطق و نواحی شهرداری تهران درباره دستفروشان جمع آوری شده در این بانک اطلاعاتی وارد و آن‌ها احراز هویت و راستی آزمایی خواهند شد.
به گفته مفاخریان این سامانه از این پس مبنای واگذاری غرفه‌های تحت نظارت شرکت ساماندهی در روز بازار‌ها به دستفروشان خواهد بود و این افراد می‌توانند فعالیت خود را در این غرفه‌ها انجام دهند.
او تاکید کرد: اگر هماهنگی لازم با دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت کار، مجموعه ثبت احوال و شرایط لازم برای فعالیت از جمله وجود عدم سوپیشینه محقق شود، بی شک وضعیت فعالیت مشاغل در سطح شهر تهران ساماندهی می‌شود.
برچسب ها: دستفروشی ، ساماندهی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۴°