حاجی میرزایی: مشکلات شاد رفع می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:28 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۷۷۲۳۳۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شبکه اجتماعی دانش آموزان بیش از 10 میلیون نفر را پوشش داده است، اعلام کرد این نرم افزار مشکلاتی نیز دارد که تلاش می شود همه آنها رفع شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در برنامه تیتر امشب گفت: امروز بخش بزرگی از توان معلمان در شاد (شبکه اجتماعی دانش آموزان) صرف آموزش دانش آموزان می‌شود.
حاجی‌میرزایی افزود: ۷۰ درصد آموزش دانش اموزان قبل از کرونا به صورت حضوری انجام شده بود و ما با شاد نگذاشتیم آموزش دانش آموزان ناقص بماند.
وی گفت: قرار بود که از سال نود به سمت آموزش الکرونیکی برویم، اما مجال این فراهم نبود و در شرایط فعلی این تعامل شکل گرفته است.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: "شاد" تعامل الکرونیکی دانش آموزان و معلم را فراهم کرده هر چند مشکلاتی وجود دارد. اقبال خوبی از این سامانه شده است.
حاجی‌میرزایی افزود: بیش از ۱۰ میلیون نفر عضو شاد هستند. مجموع دانش آموزان ۱۵ میلیون نفر هستند.
وی درباره برخی مشکلات شاد از جمله باز نشدن برخی فایل‌ها گفت: مصمم بودیم مثل شکل کلاس و فضای آن برگزار شود. در روز‌های اخیر مشکلات برطرف شده است و ۱۰۰ اپراتور در حال بر طرف کردن مشکلات هستند.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سرعت این شبکه از نمونه‌های خارجی بیشتر است، تصریح کرد: شاد نرم افزاری است که در کمتر از دو هفته ۱۰ میلون نفر را تحت پوشش قرار داده، حتماً مشکلاتی دارد.
حاجی‌میرزایی افزود: شاد برای حمایت از دانش آموزان است و قرار نیست خانواده‌ای کم بنیه از نظر مالی تحت فشار باشد. شاد روش انحصاری آموزش نیست و برای افرادی که به هر طریقی به این دسترسی ندارند بسته‌های آموزشی در نظر گرفته شده است.
وی گفت: بیش از ۱۱ استان ما که کم برخوردارند کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود.
حاجی‌میرزایی افزود: ممکن است در پاییز آینده با کرونا دوباره مواجه شویم و این شبکه می‌تواند محتوای آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار دهد.
وی درباره ارزیابی دانش آموزان گفت: در دوره ابتدایی ارزیابی توصیفی است و امتحان کتبی در کار نیست. تلاش این است که تصمیم درست و کم خطری گرفته شود.
 

وزیر آموزش و پرورش افزود: در پایه دوازدهم که بیشتر محتوای درسی آموزش داده شده است و امتحانات این‌ها از ۱۷ خرداد انجام می‌شود. پس از ۶ هفته دانش آموزان آماده کنکور می‌شوند.
حاجی‌میرزایی افزود: برای دانش آموزان راهنمایی و متوسطه امکان برگزاری آزمون در شبکه شاد بررسی می‌شود و داریم امکان سنجی می‌کنیم.
 

وی گفت: تا پایان خرداد پرونده سال تحصیلی بسته می‌شود و در تلاشیم زمان تحصیلی سال آینده متاثر از کرونا نشود.
وزیر آموزش و پرورش درباره نت رایگان افزود: تکلیف برای وزرات ارتباطات هست، اما مصمم هستیم اینترنت رایگان در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار بگیرد.
حاجی‌میرزایی درباره شهریه آموزشی هم افزود: هزینه بابت آموزش باید داده شود، چون مدارس باید آموزش را کامل کنند.
وی همچنین گفت: عملیات مربوط به تبدیل وضعیت کلیه مشمولان یعنی آموزشیاران نضهت سوادآموزی، معلمان حق‌التدریس و مربیان پیش دبستانی پیگیری می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش افزود: در تلاشیم مشکلات مربوط به رتبه بندی معلمان حل شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°