آموزش دانشجویان دانشگاه آزاد به صورت مجازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:09 - شنبه 10 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۳۶۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به جز استان تهران در سایر استان‌های کشور از ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو، ۵ میلیون و ۱۷۲ هزار دانشجو در بازه زمانی ۱۶ فروردین ماه تا ۱۱ اردیبهشت در کلاس‌های آموزش مجازی حضور پیدا کرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد مهدی طهرانچی در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: آموزش عالی دنیا به سمت مجازی حرکت کرده و ضعف‌های آموزش مجازی در کشور‌هایی که از این سیستم استفاده می‌کنند، پدیدار شده است؛ آموزش در بستر مجازی یک مهارت ویژه است و مشکلات تنها برای ایران نیست.

وی ادامه داد: دانشجویان، اساتید و زیرساخت‌های اینترنت در ایران حلقه‌های آموزش مجازی هستند که باید خود را به روزرسانی کنند. در دانشگاه آزاد ما هر روز از وضعیت آموزش مجازی گزارش گیری می‌کنیم، اما هنوز به صورت مطلق رضایت نداریم.

طهرانچی با بیان اینکه آموزش مجازی مسیری است که ما در آن حرکت می‌کنیم و باید بیش از پیش در آن بهبود پیدا کنیم، اظهار داشت: از ۹۵ درصد کلاس‌های تمامی واحد‌های دانشگاه، ۸۵ درصد به صورت آنلاین برگزار شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: به جز استان تهران در سایر استان‌های کشور از ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو، ۵ میلیون و ۱۷۲ هزار دانشجو در بازه زمانی ۱۶ فروردین ماه تا ۱۱ اردیبهشت ماه در بستر آموزش الکترونیکی قرار گرفته اند. در کنار آن سایر دانشجویان از فایل درسی استفاده کرده اند و به صورت آفلاین آموزش دیده اند که تعداد استاد-کلاس‌های تشکیل شده ۴۵۶ هزار کلاس در کشور به جز استان تهران بوده است که با احتساب یک سوم این عدد (با احتساب استان تهران) حدود ۶۰۰ هزار استاد-کلاس از بازه زمانی ۱۶ فروردین تا ۱۱ اردیبهشت تشکیل شده است که به نوعی دانشگاه آزاد را به عنوان بزرگترین دانشگاه مجازی دنیا تبدیل کرده است.

شهریه کامل از دانشجویان دریافت می‌شود
طهرانچی در مورد پرداخت شهریه‌های دانشجویان دانشگاه ادامه داد: در سایر کشور‌ها دولت‌ها به کمک بخش‌های غیرانتفاعی آمده اند و دولت در این شرایط دانشگاه‌های دولتی را حمایت می‌کند و ما نیز نیازمند این حمایت هستیم، زیرا ۷۰ درصد آموزش عالی غیردولتی است.

وی ادامه داد: اخیرا نیز آیت الله مکارم شیرازی در استفتا در خصوص شهریه‌ها گفته بودند که مجموعه‌ای که دانشگاه را تعطیل می‌کند باید خسارت دانشجویان را بدهد. در حال حاضر که فعالیت شعب ما در سایر کشور‌ها لغو شده است، خسارت شهریه توسط دولت آن کشور به دانشجویان پرداخت می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: از لحاظ شرع و قانون دولت باید به دانشجویان در پرداخت شهریه کمک کند، زیرا دانشگاه‌ها با دریافت شهریه دانشگاه را اداره می‌کنند. همچنین ما در حال رایزنی برای دریافت وام کمک هزینه برای دانشجویان هستیم، اما هنوز محقق نشده و در صورتی که بتوانیم وام بگیریم، به دانشجویان نیز اعطا خواهد شد در کل شهریه نیم سال تحصیلی دوم ۹۸-۹۹ از دانشجویان اخذ می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۴°