جزئیات تمدید معاینه فنی و گواهینامه ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 24 مهر 1400
کد خبر : ۷۷۲۳۶۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱
با تمدید مهلت اعتبار معاینه فنی خودرو‌ها و گواهینامه‌های منقضی شده، صاحبان خودرو و رانندگان تا پایان ماه مبارک رمضان فرصت دارند برای به روز کردن این اعتبار اقدام کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

عین‌الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: برای جلوگیری از تجمع و ازدحام در مراکزمعاینه فنی و در شرایط کرونا؛ براساس تصمیم امروز راهور ناجا، خودروهایی که معاینه فنی ندارند تاپایان ماه مبارک رمضان جریمه نمی شوند اما مراکز معاینه فنی باز هستند و مردم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی می توانند برای معاینه فنی خودرو اقدام کنند. 

جزئیات تمدید معاینه فنی و گواهینامه های رانندگی

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: این تصمیم با هماهنگی وزارت کشور بوده است و هدف سلامت مردم است تا از ازدحام و صف های طولانی کاسته و از شیوع کرونا جلوگیری شود.

او با بیان اینکه یکی از مدعیانی که معتقد است مالکین خودرو معاینه فنی داشته باشند پلیس است، افزود: این کار با توجه به شرایط کنونی کشور لحاظ شده است.

جزئیات تمدید معاینه فنی و گواهینامه های رانندگی

سعید قیصر مدیر اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک در ارتباط تلفنی گفت: با توجه به فعالیت 630 مرکز فعال معاینه فنی، بر اساس پروتکل های بهداشتی و ایمنی تمامی واحدها را مکلف کردیم که از پیاده شدن راکب خودرو جلوگیری شود در مراکز معاینه فنی و همه کارها را اپراتور انجام دهد اما می توانستیم با تصمیم گیری های لازم و برای جلوگیری از ازدحام برای معاینه فنی مدل های مختلف را عقب بیندازیم و خودروهای سال 94 را که شامل معاینه فنی شده اند را برای معاینه فنی وارد کنیم.

56 مرکز معاینه فنی در تهران داریم که روزانه 10 تا 15 هزار ظرفیت پوشش دهی دارند و حتی مالکین می توانند برای معاینه فنی در شهرهای مختلف مراجعه داشته باشند. 

مدیر اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک در ادامه گفت: با توجه به تعطیلی مراکز معاینه فنی کاهش چشمگیری برای مراجعه به  مراکز معاینه فنی خودرو داشتیم اما با تصمیم گیری لازم می توانیم از ازدحام جلوگیری کنیم چراکه امکان ازدحام در پایان ماه رمضان وجود دارد و نیاز به برنامه ریزی و هماهنگی لازم است.

سرهنگ جهانی در ادامه درباره خرید و فروش و نقل و انتقالات وکالتی خودرو نیز گفت: پلیس سالهاست در پی حذف خرید و فروش وکالتی خودروست و می تواند ارتکاب تخلف و جرم و جنایت را با مسئولیت فروشنده به دنبال داشته باشد.

او افزود: وقتی اصالت خودرو به اثبات رسید با تعویض پلاک و انتقال به خریدار کارهای خودرو انجام دهد اما اکنون با توجه به وکالت نامه ها اعلام شد که وکالت نامه ها از زمان شیوع کرونا سه ماهه و بیش از سه ماه باشد.

او افزود: پیشنهاد پلیس برای قوه قضائیه و ستاد کرونا بوده تا در صورت امکان با لحاظ موارد حقوقی مدت زمان بسته بودن مراکز شماره گذاری در وکالتنامه ها تاثیر نداشته باشد که در صورت تایید اطلاع رسانی خواهد شد.

جزئیات تمدید معاینه فنی و گواهینامه های رانندگی

محمد عظیمیان نایب رئیس کانون سردفتران در ارتباط تلفنی درباره نقل و انتقالات وکالتی خودرو نیز گفت: عقد وکالت قرارداد خصوصی بین خریدار و فروشنده و وکیل با مدت زمان مشخص است بنابراین در صورت تنظیم سند به صورت مدت دار بودن، با انقضای مدت وکالت بی اثر می شود و نمی توان در اراده اشخاص ورود کرد و مدت زمان را تمدید کرد. 

نایب رئیس کانون سردفتران درباره تمدید وکالت اعطایی در شرایط کرونایی گفت: ضوابط عقد قرارداد در وکالت مشخص است و در صورت پایان مدت وکالت بی اثر است و برای تمدید باید فروشنده و خریدار مراجعه داشته باشند و مالیات و حق ثبت و مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شود.

او افزود: پیشنهاد می شود اگر وکالتی اعطا شده ستاد مقابله با کرونا و سران قوا مصوب کنند که در تنظیم وکالتنامه های جدید وجوه عمومی اخذ نشود چون افزایش مدت در وکالتنامه های سابق وجود ندارد. 

عین‌الله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا درباره گواهینامه ها نیز گفت: افراد یکماه قبل از انقضای گواهینامه موظف هستند با مراجعه به مراکز و انجام ازمایشات لازم برای تمدید اقدام کنند اما در شرایط خاص کرونا همچنان افرادی که گواهینامه فاقد اعتبار دارند فعلا برای جلوگیری از تجمع گواهینامه اخذ و باطل نمی شود. 

سرهنگ جهانی گفت: مراکز شماره گذاری خودرو تا ساعت 17 فعال هستند و از مردم درخواست می شود با تنظیم وقت بعد از ظهرها مراجعه کنند. 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۸۴°    ۲۵.۵۹°