زالی: شرایط اپیدمی در تهران شکننده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:31 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۲۳۷۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۸
رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: علی رغم کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا همچنان تهران در زمره شهر‌های پر مخاطره در مقابل این ویروس قلمداد می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه همانطور که می‌دانید در تهران در روز‌های اخیر شاهد کاهش آمار مبتلایان هستیم، گفت: میزان بیماران جدید در بیست و چهار ساعت گذشته بالغ بر ۲۱۰ بیمار بوده است که عمده این افراد در بخش‌های عادی بستری شده اند.

وی ادامه داد: این در حالی است که در بیست و چهار ساعت گذشته همچنین ۲۵۲ بیمار با حال عمومی خوب ترخیص شده اند.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: تعداد بستری‌های بیست و چهار ساعت گذشته ما نسبت به روز قبل‌تر از آن ۲ درصد کاهش داشته است. آن چیزی که امروز مهم است توجه به این نکته است که شرایط اپیدمی در تهران و سایر شهر‌ها به صورت شکننده تلقی شود، زیرا هر گونه تغییر رفتار می‌تواند ما را با مشکل مواجه کند.

زالی ادامه داد: این ویروس فراز و نشیب‌های فراوان و ناشناخته‌ای دارد و باید برای تقلیل تعداد بیماران بستری شرایط بهداشتی را حفظ کنیم. ما در ستاد ملی مقابله با کرونا همچنان شهر تهران را در زمره شهر‌های پرمخاطره در مواجه با ویروس کرونا قلمداد کرده ایم.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: در روز‌های اخیر شاهد بازگشایی برخی از مشاغل بودیم که کم خطر بودند، اما استمرار بازگشایی کسب و کار‌ها به خود صاحبان آن‌ها باز می‌گردد و اگر صاحبان مشاغل پروتکل‌ها را رعایت کنند مشکلی برای ادامه فعالیت نخواهند داشت.

زالی خاطرنشان کرد:، اما متاسفانه این روز‌ها شاهد این هستیم که برخی از اصناف هنوز پروتکل‌های لازم را جدی نگرفته اند که این موضوع هم باعث ایجاد مشکل برای خود صاحبان صنوف و هم مشتریان آن‌ها خواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°