ایجاد ۱۸۰هزار شغل برای آسیب‌دیدگان از کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:17 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۷۷۲۴۱۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۷
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: بیش از شغل ۱۸۰ هزار شغل برای آسیب‌دیدگان کرونا در قالب ۶۰ هزار طرح برای نتیجه‌گیری سریع در ۲۸ استان و ۱۰ هزار روستا ایجاد می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  محمد مخبر امروز در رزمایش «همدلی و احسان» که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد افزود: ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور در ۵ محور شروع به برنامه‌ریزی برای کاهش نیاز‌های کشور کرد.

او افزود: محور اولیه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) تهیه و ساخت دارو بود که با محوریت ستاد، بسیجی برای تهیه و ساخت دارو‌های وارداتی تشکیل شد و ظرف دو تا سه هفته پس از شیوع کرونا امکان دسترسی به دارو‌های ساخت داخل در مقدار محدود فراهم شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) همچنین بیان کرد: در بخش تجهیزات ظرفیت اولیه کشور ۴۰۰ هزار دستگاه تنفسی بود، اما امروز به همّت تلاشگران عرصه سلامت در تهیه تجهیزات مشکلی وجود ندارد و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک امکان صادرات به سایر کشور‌ها نیز فراهم شود.

مخبر با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نخستین قدم‌ها را در مقابله با ویروس کرونا برداشت و به نتایج مطلوبی نیز رسیده است گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه درمان اقدامات قابل توجهی داشته و در شرایط فعلی نیز یک تیم بسیار مسلط در حال تلاش برای تولید واکسن کرونا هستند و شانس تولید واکسن برای کشور ما نیز وجود دارد.

او تأکید کرد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در زمینه خدمات‌رسانی اقدامات خوبی را ساماندهی کرده است که از جمله آن می‌توان به درمان از راه دور اشاره کرد که فعالیت سامانه ۴۰۳۰ تقریباً با ۱۷۵۰ تماس آغاز بکار کرد که با این سامانه حدود ۸۰ درصد مراجعات مردم به مراکز درمانی کاسته شده است و در حدود ۲۲۰۰ نفر به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی مردم بودند و ۲ هزار نفر نیز آمادگی دریافت کد پاسخگویی داشتند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) همچنین افزود: پس از فرمایش رهبر معظم انقلاب ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اقدام به تهیه یک میلیون بسته کمک معیشتی کرد که ارزش ریالی آن ۳۲۰ هزار تومان است و همراه با یک بسته بهداشتی جهت پیشگیری از بیماری کرونا به دست نیازمندان می‌رسد.

مخبر ادامه داد: علاوه بر این بیش از شغل ۱۸۰ هزار شغل برای آسیب‌دیدگان کرونا در قالب ۶۰ هزار طرح برای نتیجه‌گیری سریع در ۲۸ استان و ۱۰ هزار روستا ایجاد می‌شود.

او یادآور شد: مردم حدود ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کردند  و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای بنگاه‌های کوچکی که از شیوع کرونا آسیب دیدند اختصاص یافته، برای شرکت‌های دانش‌بنیان نیز ۲۰۰ میلیارد توان درنظر گرفته شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) خاطرنشان کرد: ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد توان جهت اعطای کمک بلاعوض به آسیب‌دیدگان کرونا اهدا می‌شود و همچنین ۱۸ هزار میلیارد تومان وام بلاعوض دو بانک با سود ۱۸ درصد در خدمت بنگاه‌های بزرگ آسیب‌دیده از کرونا قرار می‌گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°