طرح اعتبار مصرف کننده با هدف تحریک تقاضا اجرا می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:06 - پنجشنبه 01 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۴۲۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح اعتبار مصرف کننده در ماه‌های آتی با همکاری بانک مرکزی، نظام بانکی، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت صمت و سیستم تولید و توزیعی با هدف تحریک تقاضا در کشور اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد شریعتمداری افزود: این طرح می‌تواند کمک شایان توجهی به تحریک تقاضا و ایجاد تقاضای مطمئن برای بازار تولید کالا‌های ایرانی باشد.

او ادامه داد: دولت با شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون تصمیمات مختلفی را اتخاذ کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای حمایت عمومی از تمامی اقشار جامعه، افزایش قدرت خرید برای تامین نیاز واحد‌های تولیدی و همچنین کمک به تامین معیشت خانوار‌های متوسط و ضعیف در جامعه اقدامات خوبی در مملکت انجام شده است.

او افزود: برای مثال دولت برای ۷۶ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در قالب ۲۰۴ میلیون خانوار که از مجموعه حساب یارانه استفاده می‌کنند اعتبار یک میلیون تومانی قرض الحسنه معین کرد که مرحله اول و دوم آن تا به امروز پرداخت شده است.

شریعتمداری تصریح کرد: تاکنون نزدیک به ۱۹ میلیون و ۴۰۰ تا ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مجموعه خانوار‌های ایرانی مشمول دریافت این تسهیلات قرض الحسنه شده اند.

او ادامه داد: جدا از این سه میلیون خانواده که از حداقل درآمد‌ها و هزینه‌ها در سطح کشور برخوردار بودند تحت پوشش کمک‌های ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی یارانه‌ای دولت به ازای خانوار تک نفره، پنج نفر و به بالا قرار گرفته اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این رقم در اسفند و فروردین ماه پرداخت شده و در ماه مبارک رمضان بصورت مضاعف انجام خواهد شد.

او افزود: بدیهی که در ماه‌های اردیبهشت و خرداد سال جاری نیز این سه میلیون خانوار از یارانه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی دولت برخوردار خواهند شد.

شریعتمداری تصریح کرد: یک میلیارد یورو با تصویب دولت و با اذن رهبری معظم انقلاب از منابع صندوق توسعه ملی برای کمک به بخش بهداشت و درمان و سایر نیازمندی‌های حوزه کرونا اختصاص پیدا کرده که از این میزان ۱۳ هزار میلیارد تومان مربوط به بخش بهداشت و درمان و پنج هزار میلیارد تومان مقرر شده برای کمک به صندوق بیمه بیکاری تخصیص یابد که هنوز مبلغی پرداخت نشده است.

او ادامه داد: علاوه بر این با کمک نهاد‌های انقلابی و حمایتی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و همه نهاد‌های که متصل به دفتر مقام معظم رهبری هستند هماهنگی‌های لازم به عمل آمد و هرکدام در یک حرکت همدلانه با ملت ایران مشارکت کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خوشبختانه ۳.۵ میلیون بسته غذایی و کمک حمایت معیشتی از طرف سپاه و کمکی که خیران در اختیار سپاه قرار دادند در نیمه اول ماه مبارک رمضان بین نیازمندان سراسر کشورتوزیع شده است.

او افزود: جدا از این یک میلیون بسته حمایتی معیشتی که فردا برنامه نمادین آن از شهر ری آغاز خواهد شد از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در بین خانواده‌های نیازمند سراسر کشور توزیع می‌شود.

شریعتمداری اظهارداشت: علاوه بر این ۵۰۰ هزار بسته حمایتی معیشتی تامین مالی شده از سوی بنیاد مستضعفان و همینطور ۴۴۵ هزار بسته حمایتی معیشتی از سوی آستان قدس رضوی در اختیار محرومان جامعه البته با گرایش استان خراسان رضوی، استان‌های مجاور و دیگر نیازمندان در سراسر کشور قرار گرفته است.

او تصریح کرد: همچنین ۲۵۰ هزار بسته حمایتی معیشتی هم از سوی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در اختیار مردم محروم زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد قرارگرفته که به نوبه خود می‌تواند کمکی به رفع مشکلات جاری کشور باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نزدیک به ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار ۱۱ رسته شغلی تاثیر پذیر از بروز ویروس منحوس کرونا قرار داده خواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۲°