عملیات احداث مسکن فرهنگیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:23 - دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۷۲۴۵۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
عملیات احداث مسکن فرهنگیان با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس تفاهمنامه‌ای که وزرای آموزش و پرورش و راه و شهرسازی در سال گذشته منعقد کردند، قرار است ۱۷۰ هزار واحد مسکونی ظرف مدت دو سال برای فرهنگیان کشور ساخته شود. 
در مراسم امروز، عملیات اجرایی احداث ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شش استان تهران، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد از طریق ویدئو کنفرانس با دستور آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور آغاز شد.
قرار است ۱۷۰ هزار واحد مسکونی ظرف دو سال آینده در ۱۱ استان کشور ساخته شود و علاوه بر ۶ استانی که امروز عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد، استان‌های سمنان، مرکزی، بوشهر، زنجان و خراسان رضوی در طرح اقدام ملی تامین مسکن فرهنگیان حضور دارند.
علاوه بر فرهنگیان، بازنشستگان فرهنگی هم می‌توانند در این طرح مشارکت داشته باشند و تاکنون از مجموع ۳۰۹ هزار فرهنگی ثبت نام کرده، ۷۵ هزار نفر واجد شرایط شناخته شده و ۱۴۵ هزار نفر دیگر فاقد شرایط آیین نامه مقرر بوده و حذف شده اند.
بر اساس این طرح، فرهنگیان واجد شرایط با آورده‌ای حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان به عنوان آورده اولیه و دریافت تسهیلات بانکی می‌توانند تا دو سال بعد، صاحب خانه شوند.
اعضای طرح‌هایی که کلنگ احداث آن‌ها امروز به زمین زده شد به مرور و تا ۱۰ روز آینده به بانک‌ها معرفی شده و حساب بانکی برای این دسته از متقاضیان بازگشایی می‌شود.
تخفیف ۵۰ درصدی عوارض پروانه ساخت و خدمات مهندسی ساختمان و مصالح ساختمانی اقساطی از جمله تدابیری است که تلاش شده برای کاهش قیمت تمام شده واحد‌های مسکونی فرهنگیان درنظر گرفته شود.
برچسب ها: فرهنگیان ، مسکن ، جهانگیری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°