بازداشت پنج ایرانی توسط آمریکا به اتهام فعالیت‌های نظامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:24 - دوشنبه 05 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۴۶۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در حال حاضر حدود پنج نفر به اتهام فعالیت‌های نظامی و دفاعی و بهانه‌های بیهوده اسیر و بازداشت شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "سیدحسین نقوی‌حسینی" گفت: در نشست عصر امروز (دو‌شنبه) که با حضور نمایندگان وزارت دفاع و اطلاعات تکیل شد، معاون وزارت دفاع اعلام کرد که متأسفانه تعدادی از اتباع ما در سایر کشورها گرفتار هستند. ما در حوزه دفاع بیش از 30 مورد داشتیم که به دلیل رفتار خصمانه آمریکایی‌ها گرفتار شده بودند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تعدادی از شهروندان ایرانی از سوی قدرت‌های سلطه‌گر و به ویژه آمریکایی‌ها به بهانه‌های مختلف بازداشت شدند از جمله آن‌ها آقای سیروس عسگری دانشمند ایرانی است که در اسارت آمریکایی‌ها است و مطابق اطلاعات ما در زندان‌های آمریکا دچار بیماری کرونا شده است.

او افزود: دکتر عسگری از نخبگان و متخصصان کشور هستند و در حال حاضر بنا بر آخرین خبر اینکه دیروز قرار بوده تست کرونا برای ایشان گرفته شود و در صورت منفی بودن تست، قطعا ایشان سریعا به ایران باز گردانده می‌شوند. ایشان بیماری قلبی هم دارد و مشکلات سفر هم باید رعایت شود، به نظر می‌رسد بازگشت ایشان قطعی شده و موانع و مشکلات از سر راه برداشته شده است.

نقوی‌حسینی افزود: افراد دیگری غیر از دکتر عسگری نیز در آمریکا یا سایر کشور‌ها به همین مشکلات گرفتار شدند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: در حال حاضر حدود پنج نفر به اتهام فعالیت‌های نظامی و دفاعی و بهانه‌های بیهوده اسیر و بازداشت شدند. دکتر عسگری مورد بغض و دشمنی قرار گرفت و اتهامات بیهوده‌ای در زمینه فعالیت‌های غیرقانونی به وی وارد کردند که البته از همه اتهامات تبرئه شده است.

نقوی‌حسینی افزود: نماینده وزارت اطلاعات نیز در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس گزارشی از رویکرد خصمانه و دشمنانه آمریکایی‌ها علیه اتباع و شهروندان ایرانی ارائه کرد و به ویژه برخورد آن‌ها با کسانی که در انتقال تکنولوژی نقش داشتند، چه ایرانی‌هایی که خارج از کشور ساکن بوده و آمد و رفت هم حتی نداشتند تا کسانی که سفر می‌کردند. در این زمینه آمریکایی‌ها از سرویس‌های اطلاعاتی سایر کشور‌ها نیز استفاده می‌کنند.

وی افزود: درباره سیروس عسگری نیز همین برخورد خصمانه صورت گرفت، وی از نخبگان و دانشمندان موثر کشورمان هستند که مشکل ایشان حل شده است، اما آمریکایی‌ها به بهانه تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران افرادی را تحت تعقیب قرار داده یا بازداشت کردند.
برچسب ها: مجلس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°