اقدام آلمان را پیش بینی می‌کردیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:31 - يکشنبه 04 آبان 1399
کد خبر : ۷۷۲۴۶۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۲
دبیرکل حزب الله: اقدامات اروپایی ها و آلمان ها در جهت کرنش به آمریکاست و این جنگ نرم آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه مقاومت و حزب الله است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  سید حسن نصرالله در سخنانی که از شبکه المنار پخش شد، اقدام برلین را تن دادن به خواسته های آمریکا دانست و گفت: تصمیم دولت آلمان محور مقاومت در منطقه را هدف قرار داده و بخشی از جنگ آمریکایی_اسرائیلی علیه مقاومت به شمار می رود.

وی ادعای آلمان علیه حزب الله را فاقد هرگونه سند و کاملا سیاسی خواند و آن را در جهت راضی کردن رژیم صهیونیستی و آمریکا توصیف کرد.

نصرالله گفت: طبیعی است که ما به دلیل ایستادن در مقابل طرح سلطه آمریکا و اسرائیل در فهرست تروریسم و تحت فشار قرار گیریم.
دبیرکل حزب الله لبنان ما هنگامی که می گوییم تشکلی در آلمان، فرانسه و یا کشور دیگر نداریم، در این باره کاملا صادق هستیم.
وی با تاکید بر موضوع فلسطین به عنوان اولویت جهان اسلام افزود: آرمان فلسطین همچنان اصلی ترین موضوع برای ما به شمار می رود.
وی با قدردانی از همه دولت ها، جنبش ها و تشکل ها و کسانی که اقدام اخیر آلمان علیه حزب الله را محکوم کردند گفت که ما در خط دفاع از کشورمان و در مقابل رژیم صهیونیستی خواهیم ایستاد.
نصرالله با بیان اینکه ما هیچ ارتباطی با افراد بازداشت شده در آلمان نداریم، از لبنانی‌های مقیم آلمان خواست نگران نباشند و به روش های قانونی با هر گونه اتهام علیه خود مقابله کنند.
دبیرکل حزب الله، از دولت لبنان خواست از اتباع لبنان در آلمان در این زمینه حمایت کند به طور جدی برای دفاع از آنها وارد عمل شود.

وی با تاکید بر اینکه اقدام آلمان تاثیری بر موضع حزب الله نخواهد داشت گفت: ما با بلند پروازی های اسرائیل و طرح آمریکا برای سلطه بر منطقه مقابله خواهیم کرد و فلسطین همچنان موضوع اصلی و کلیدی باقی خواهد ماند و این تصمیم باعث اصرار بیشتر ما بر مقاومت و دفاع از این موضوع مقدس خواهد شد.
وی همچنین به مسائل داخلی لبنان پرداخت و با استقبال از برنامه اصلاحات دولت حسان دیاب نخست وزیرگفت: دولت، یک طرح تقریبا همه جانبه و گسترده ای را ارایه کرده که این موضوع به عنوان یک گام مهم برای دولت به شمار می رود. اما (اجرای) این طرح نیاز به وفاق ملی دارد.
دبیر کل حزب الله لبنان ارایه طرح اقتصادی اخیر دولت را در حالی که کشورش و جهان درگیر مقابله با ویروس کرونا است، اقدامی مثبت و مهم برشمرد.
نصرالله با رد اتهامات رسانه ای و سیاسی علیه حزب الله مبنی بر دخالت در امور کشور، اتهام‌های مطرح شده علیه نیروی مقاومت در بخش بانکی را بی اساس خواند و گفت حزب الله فعالیت بانکی ندارد.
وی افزود: در هفته های اخیر اتهام های زیادی علیه حزب الله مطرح شد، ازجمله اینکه حزب الله می خواهد سیستم بانکی را از بین ببرد، یا اینکه می خواهد قصد بخش بانکی را نابود کند و از آن انتقام بگیرد.

دبیرکل حزب الله لبنان یادآورشد که ما هیچ تلاشی برای کنترل و یا انتقام گرفتن از سیستم بانکی انجام نداده ایم. بخش بانکی در رویه های بانکی مربوط به ما تاکنون در راستای مطالبات آمریکایی ها اقدام کرده تا حدی که این روند به دشمنی علیه حزب الله رسیده است.
نصرالله متهم کردن حزب‌الله به دریافت دلار از دولت و ارسال آن به سوریه و ایران را نیز بی اساس خواند.
وی همچنین با یادآوری ضرورت مبارزه با فساد، از گروه های سیاسی و مردم لبنان خواست به دولت در این باره فرصت بدهند.
نصرالله با انتقاد از بخش بانکی افزود که این بخش دولت را در حل بحران موجود یاری نمی کند و یکی از بزرگترین ذینفعان سیاست پولی در لبنان از سال 1993 به شمار می رود.
دبیرکل حزب الله با یادآوری تورم و افزایش قیمت کالاها در لبنان، کاهش نرخ لیره در برابر دلار و احتکار کالا از سوی برخی تجار را از جمله دلایل این امر دانست.
نصرالله گفت: دولت باید نقش خود را در مقابله با افزایش قیمت کالاها ایفا و برنامه‌ای اساسی را برای مقابله با افزایش قیمت ها تنظیم کند.
وی مقابله با افزایش قیمت ها و نظارت برا آن را اولویت دولت در این زمینه برشمرد و آمادگی حزب الله را برای کمک به دولت در این زمینه اعلام کرد.
دبیرکل حزب الله بحران مالی موجود و نا آرامی های اخیر را تهدیدی علیه کشورش اعلام و تاکید کرد که لبنان نیاز به آرامش و همکاری دارد و باید فرصت نجات کشور را به دولت بدهیم.
نصرالله جلوگیری از تنش و ناآرامی را امری ضروری بر شمرد و ادامه داد که حزب الله در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۲۲°