وزیر امور خارجه ایتالیا: تروریست ها اسلام را هدف گرفته اند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:30 - پنجشنبه 03 بهمن 1398
کد خبر : ۷۷۳۶۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ - ۲۱:۴۱
'پائولو جنتیلونی'، وزیر امور خارجه ایتالیا بار دیگر با تاکید بر این که اسلام تروریسم نیست، گفت: تروریست ها اسلام را هدف گرفته اند.
وزیر امور خارجه ایتالیا: تروریست ها اسلام را هدف گرفته اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیر امور خارجه ایتالیا درگفت وگو با شبکه خبری 'اسکای نیوز24' با بیان این که 'تروریست محسوب کردن مسلمانان احمقانه است'، افزود: نیاز به یک اقدام فرهنگی متقابل است، تروریسم پوششی اسلامی دارد، اما اسلام نیست و گروه های تروریستی این دین را هدف گرفته اند.

وزیر خارجه ایتالیا

پائولو جنتیلونی گفت: تهدیدی که از آن صحبت می کنیم جدید است و نخستین بار است که یک سازمان تروریستی تبدیل به یک دولت شده است و با پول بسیاری که دارد، سرزمینی را کنترل می کند و هر چیزی را که مخالفش باشد، نابود می کند.

جنتیلونی درباره مبارزه اینترنتی و بستن سایت های تبلیغاتی تروریست ها هم گفت: اینترنت مانند یک روزنامه است که با بستن یکی از آنها، فوری یکی دیگر باز می شود، بنابراین نیاز به هماهنگی میان سرویس های اطلاعاتی سراسر جهان و اقدام متقابل فرهنگی است و برای مبارزه با تروریسم باید با کشورهای عربی کار کنیم.

وی ضمن مخالفت با پیشنهاد 'مارین لوپن' سیاستمدار فرانسوی مبنی بر لغو پیمان شنگن، از همه نیروهای سیاسی خواست، با یکدیگر برای مبارزه با تروریسم همکاری کنند.

وزیر امور خارجه ایتالیا گفت: توافق شنگن آزادی تردد ما اروپایی ها است و لغو آن معنایی ندارد و اگر این کار را بکنیم هدیه ای به تروریست ها داده ایم.

پائولو جنتیلونی پیش تر نیز در پی حمله تروریستی در پاریس از مطبوعات این کشور خواسته بود، در اطلاع رسانی ها توجه بیشتری کرده و چهره اسلام را مخدوش نکنند.

وی گفت: هنگامی که در حال خواندن مطبوعات با جمله 'فاجعه اسلامی' رو به رو می شوم، خلاصه 'اسلام هراسی' را می فهمم. من نمی خواهم از کسی انتقاد کنم، اما نباید اسلام را با تروریسم مغشوش کرد. باید از سردرگمی میان اسلام و تروریسم یا تروریسم و مهاجران جلوگیری شود.

وزیر امور خارجه ایتالیا تاکید کرد: البته باید با قدرت علیه داعش مقابله کرد، زیرا اکنون تروریسم تبدیل به یک دولت میان سوریه و عراق شده و ما به همراه ائتلاف بین المللی در حال مبارزه علیه داعش هستیم.

ایتالیا اعلام کرده است، تاکنون 53 افراط گرا در این کشور شناسایی شده اند.

در حالی که مسلمانان سراسر ایتالیا حملات تروریستی این هفته در پاریس را محکوم کرده اند، مقامات سیاسی ضد مهاجرت این کشور از هیچ فرصتی برای حمله به اسلام و مسلمانان دریغ نکرده اند و حمله به اسلام و مسلمانان در این کشور شدت یافته است .

به گزارش پرس تی وی ، ماتئو سالوینی، رئیس حزب لیگ شمال ایتالیا، از احزاب ضد اسلام و ضد مهاجرت مدعی شد: ایتالیایی ها که دیوار به دیوار مسلمانان زندگی می کنند با خطرات بسیاری مواجهند.

وی همچنین مدعی شد که اسلام مخالف آزادی است.

در حالی که بیشتر سیاستمداران ایتالیایی از سالوینی فاصله گرفته اند، آنجلینو آلفانو، وزیر کشور ایتالیا گفت: سیاست های مهاجرت در سراسر اروپا باید بازبینی شود.

در روزهای گذشته مسلمانان ایتالیا خشم و انزجار خود را از حملات تروریستی پاریس ابراز کرده و هزاران نفر از آنان در شهر میلان، بولونیا و پارما در شمال این کشور تظاهراتی در محکومیت حمله مرگبار چهارشنبه گذشته به ساختمان هفته نامه فکاهی شارلی ابدو در پاریس برگزار کردند که سران جوامع اسلامی رم نیز به آنها پیوستند.

یک و نیم میلیون مسلمان در ایتالیا زندگی می کنند و دومین گروه دینی بزرگ این کشور محسوب می شوند.

دانلود

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۵°